AYSO Yönetimi Söke Batı Kipaş’ı Ziyaret Etti

  • Alptekin Çınar
  • 9 Haziran 2022
  • Yorumlar Kapalı

AYSO Yönetimi, Türkiye’nin ve alanında Avrupa’nın en büyük üretim tesisi olan ve kısa bir süre önce Söke OSB de açılışı gerçekleşen Aydın Sanayi Odası üyesi  Batı Kipaş Kâğıt Fabrikasına hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Ziyarette, AYSO Meclis Başkanı Gökhan Maraş, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yunus Şahin ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sinan Yılmaz yer aldı. AYSO Yönetimini, Batı Kipaş Kâğıt Fabrikası Genel Koordinatörü Ahmet Çınar karşıladı.

Aydın Sanayi Odası ve Aydın ihracatı hakkında bilgiler veren AYSO Başkanı Şahin, AYSO tarafından hazırlanan Aydın İli Ekonomik Gelişmişlik ve Dış Ticaret Raporunu Batı Kipaş Kâğıt Fabrikası Genel Koordinatörü Ahmet Çınar’a takdim etti.

Görüşmede, Batı Kipaş Kâğıt Fabrikasının faaliyete geçerek yaptığı yatırımlarla beraber bölgenin parlayan yıldızı haline geldiğini ifade eden Başkan Şahin, ilimiz istihdamına da yaptıkları katkılarının büyük olduğunu vurguladı. Ekonomik katkılarının yanında tesisin önemli bir özelliğinin daha bulunduğunu dile getiren Başkan Şahin, çevreci üretim anlayışıyla faaliyet gösteren Batı Kipaş Kâğıt Fabrikasının yeşil dönüşümüne de önemli hizmetleri olduğunu ifade etti.

AYSO Yönetimine nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Genel Koordinatör Ahmet Çınar, fabrika çalışmaları hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Çınar, ‘’Fabrikamız, kâğıt makinası, enerji santrali, kalsit üretim, ham su arıtma ve atık su arıtma tesisi olmak üzere beş ana binadan oluşuyor. Sıfır atık sitemine göre yapılmış, çok çevreci bir fabrika burası. Bir miktar hurda kâğıt, az miktarda selüloz kullanıyoruz. Kâğıdın içinden çıkan atıkların tamamı, özel bir kazanda bertaraf ediliyor. Yaklaşık 700 kişiye iş imkânı sağlayan fabrikamız % 100 geri dönüşümlü atık kâğıttan üretim yaparak, Türkiye ekonomisine önemli fayda sağlıyor’’ dedi.

Geri «
İleri »