BAYDAR SÖKE KÖYLERİNDEYDİ

  • sokerehber
  • 17 Ekim 2011
  • 0

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili Prof. Dr. Metin Lütfü Baydar hafta sonunda Söke’ye bağlı köyleri ziyaret etti, su dolu pamuk tarlalarında dolaştı, köylü ve üreticilerin sorunlarını dinledi.

Söke’ye bağlı köyleri ziyaret eden CHP Aydın Milletvekili Prof. Dr. Metin Lütfü Baydar köylülerle bol bol sohbet etti. Köylülerin sıkıntılarını dinleyen Baydar; CHP olarak sıkıntıları çok iyi bildiklerini, sıkıntıları Meclise taşıyacaklarını söyledi. Geçtiğimiz hafta sonu yağışlarla birlikte Sökeli pamuk üreticilerinin çok zor durumda kaldıklarını ve konuyu TBMM’nde yaptığı konuşmada dile getirdiğini söyleyen Milletvekili Prof. Dr. Metin Lütfü Baydar; “Yağışların üzerinden bir hafta geçmesine rağmen pamuk tarlalarında hala su bulunması zararın boyutunu ortaya koyuyor. Ziraat Odasının borçların ertelenmesi yönünde taleplerini mecliste gündeme taşıdık. Hükümetin üreticilerin yaralarını saracak kararlar almasını bekliyoruz. Pamuk üreticisinin içinde bulunduğu durum ve şartlar göz ardı edilemez” dedi.

Söke ovasında yaptığı incelemede afet yasası ve TARSİM ile ilgili şartların güncellenmesinin kaçınılmaz olduğunu vurgulayan Baydar; “Söke Ovası’nda sorunlardan birinin de toplulaştırma çalışmalarının başlamamış olması” dedi. Milletvekili Baydar ayrıca Karacahayıt Köyünde vatandaşlarla yaptığı sohbette zeytinyağına verilen pirimin iyileştirilmesinin yanı sıra tane zeytin üretimine de tarımsal destek verilmesi gerektiğini dile getirerek, bu konuda çalışma içersinde olduklarını dile getirdi. Levent Tuncer

Geri «
İleri »

Bir cevap yazın