Bu Görüntü Sadece Söke’de Olur

  • sokerehber
  • 10 Haziran 2018
  • Yorumlar Kapalı

Söke’li vatandaşlar Söke ve Aydın Belediyeleri arasında kalmaktan artık yoruldu.

Bir çok konuda Söke Belediyesi ve Aydın Büyükşehir Belediyesini ayrı ayrı arayan ve her iki belediyeden de bizim yapabileceğimiz bir şey yok cevabını alan Söke’li vatandaşlar artık bunun bir çözüme kavuşturulmasını istiyorlar.

Son olarak Söke Atatürk Mahallesinin uğrak yeri olan ve vatandaşların dinlence alanı olarak kullandıkları Uğur Mumcu parkındaki bu kablo belediyeler arasında soruna dönüştü. Çocukların da sıklıkla kullandığı bu parkta böyle bir elektrik kablosunun açıkta bırakılmış olması büyük tehlikeleri de beraberinde getiriyor.

Söke Belediyesi: Yapabileceğimiz bir şey yok.

Konu ile ilgili haber merkezimize ulaşan bir vatandaş perşembe günü burada yer kazılarak bazı işlemler yapıldığını ancak kablonun öylece açıkta bırakıldığını söyledi. Bunun üzerine Söke Belediyesini arayarak yardım isteyen vatandaşa “Bizim yapabileceğimiz bir şey yok. Orası Aydın Büyükşehirin sorumluluk alanında” denildi. Bunun üzerine Aydın Büyükşehir Belediyesini de arayan vatandaşa ” biz bunu bir araştıralım” denildi.

Konunun üzerinden 2 gün geçmesine rağmen bir gelişme olmadığını belirten vatandaşlar artık belediyeler arasında ikileme düşmekten sıkıldıklarını ve böyle basit hizmetler için bile karşılık alamadıklarını ifade ettiler.

Geri «
İleri »