BU MEZUNLAR KAPIŞILIYOR

  • sokerehber
  • 8 Haziran 2012
  • 0
     Haber: Hamdi Akgül
    Söke Fatma Tüzzehra Orhun Sağlık Meslek Lisesi, mezuniyet töreninde gövde gösterisi yaptı. Mezun ettiği öğrencileri Türkiye’nin dört bir yerinde görev yapan Sağlık Meslek Lisesi’nin Hemşirelik bölümünden bu yıl 3 erkek öğrenci mezun oldu. 41 Hemşire, 24 Çevre Sağlığı Teknisyeni ve 19 Acil Tıp Teknisyeni olmak üzere toplam 84 öğrencisi mezun eden okul, bir başarıya daha imza atarak, meslek dersi öğretmenlerinin çabalarıyla 34 öğrencisini daha mezun olmadan sözleşmeli olarak işe yerleştirdi. Bu yıl hemşirelik bölümünden 3 erkek öğrenci mezun oldu.
     Sağlık Meslek Lisesi’nin geçtiğimiz Perşembe günü saat 16.30 da okul bahçesinde gerçekleştrilen mezuniyet törenine İlçe Milli Eğitim Müdürü Özcan Bilgi, Okul Müdürleri, Özel Söke Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Hamit Eğriboz, Söke Devlet Hastanesi Başhemşiresi Şerife Sakızlı, Söke Eğitim Hemşiresi Necla Öngüç, Kuşadası Eğitim Hemşiresi Aysun Fidan Düzkaya, Söke Sağlık Meslek Lisesi ’nden Müdür Serkan Ceylan, Müdür Başyardımcısı Mustafa Uçkay, Müdür Yardımcıları Coşkun Çetinkaya ile Günay Yaman, Atölye ve Labaratuvar Alan Şefi Ufuk Taşkıran, Hemşirelik Alan Şefi Gülay Yazıcı, ATT Alan Şefi Songül Karabıyıkoğlu, öğretmenler, mezun olan öğrenciler ve veliler katıldı. Okul birincisi Zeycan Kıran okul kütüğüne isimini taşıyan plaketi çakarak, yaptığı konuşmada teşekkürlerini ifade etti.
     Okul Müdürü Serkan Ceylan yaptığı konuşmada öğrencilerinin yaklaşık yüzde yetmişinin Söke dışından gelen öğrencilerden oluştuğunu ifade ederek, “Sizlerden 4 seneliğine aldığımız emanetleri, sağlık alanında yetişmiş kaliteli birer eleman olarak teslim etmenin gururunu yaşıyoruz. Sizler de onlarla gurur duyun. Bizler, FTO Sağlık Meslek Lisesi olarak emanet ettiğiniz gençleri sadece iş hayatına hazırlamıyor aynı zamanda onların istihdamları ile de yakından ilgileniyoruz. Şunu gururla söyleyebilirz ki şu an mezun edeceğimiz 84 öğrencinin 34 tanesi bizzat meslek dersi öğretmenlerimizce sözleşmeleri yapılarak işe yerleştirilmiştir. Bu sayıyı önümüzdeki yıllarda kademeli olarak arttırmak önemli stratejik hedeflerimizdendir” dedi.
     Öğrenciler tek tek isimleri okunarak çağrılarak belgeleri veridi. Mezun olan öğrencilerin hep birlikte kep fırlatmalarından sonra öğrencilere ve davetlilere ikramda bulunuldu.
Geri «
İleri »

Bir cevap yazın