BUYRUN BAYRAM EĞLENCESİNE

  • sokerehber
  • 20 Ağustos 2012
  • 0

 Kuşadası’nda belediye tarafından Ramazan Bayramı tatili nedeniyle Bayram şenliği gerçekleştiriliyor. Ramazan ayı boyunca her akşam gerçekleştirilen Ramazan eğlenceleri ile ilgi odağı olan Kuşadası Atatürk Meydanı’nda bu kez Bayram boyunca geleneksel Bayram eğlenceleri sahneye konarken, şenliği yaklaşık 3 bin kişinin izlemesi dikkat çekti.

Kuşadası Belediyesi tarafından kültür etkinlikleri kapsamında, Bayram boyunca 3 gün Kuşadası sahil bandı üzerindeki Atatürk Meydanı’nda Geleneksel Bayram Eğlenceleri gerçekleştiriliyor. Bayram Şenliği’nde meddah, jonglör, Hacivat-Karagöz, sihirbaz, Aşuk-Maşuk, Orta Oyunu, palyaço gibi geleneksel eğlenceler vatandaşlarla ve çocuklarla buluşurken, ayrıca çeşitli yarışmalar düzenleniyor, müzik ve halk dansları gösterileri yapılıyor. Büyük ilgi gören Bayram şenliğine, Kuşadalılar ve yerli turistlerin yanı sıra yabancı turistlerin de büyük ilgi göstermesi çekti.

Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün, Ramazan boyunca devam eden ve büyük ilgi gören geleneksel Ramazan eğlencelerinin devamı olan Bayram Şenliği’nde geleneksel eğlencelerin Kuşadalılar, çocuklar ve tatilciler ile buluştuğunu söyledi. Başkan Altungün, “Amacımız, Kuşadalılar ile tatil için Kuşadası’nı tercih eden misafirlerimize eğlenceli bir Bayram yaşatmaktı. İlk günden Atatürk Meydanı gösterilen büyük ilgi nedeniyle tam bir Bayram şölenine dönüştü. Geleneksel eğlencelerimiz Bayram boyunca devam edecek” dedi.

Geri «
İleri »

Bir cevap yazın