CHP KUŞADASI KADIN KOLLARINDAN BOYKOTA DESTEK

  • Alptekin Çınar
  • 11 Temmuz 2011
  • 0

CHP Kuşadası Kadın Kolları üyeleri, milletvekillerinin yemin etmemesiyle ilgili boykota ve bu konuda yapılan diğer eylemlere destek verdi.
CHP Kuşadası İlçe Kadın Kolları tarafından düzenlenen basın toplantısına Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün, CHP Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek, CHP’li belediye meclis üyeleri, il genel meclis üyeleri, parti yönetim kurulu üyeleri, kadın kolları üyeleri, gençlik kolları üyeleri ve partinin kadın kolları üyeleri katıldı.
CHP Kuşadası Kadın Kolları İlçe Başkan Yardımcısı Nermin Damgacı tarafından okunan basın bildirisinde şu görüşlere yer verildi: “Her tür yasal sürece ve şarta uygun şekilde halkın oylarıyla seçilip gelen milletvekillerinin yemin etmelerinin engellenmesini, hukuksuz bir şekilde hapiste tutulmalarını vicdanla bağdaştıramıyoruz. Sorun sadece CHP’nin değil, Türkiye’nin sorunudur, tehdide ve şantaja boyun eğmeyeceğiz” dedi.
İnsanlık tarihinin, demokrasi, insan haklan ve özgürlük yolunda bedel ödeyenlerle dolu olduğunu ifade eden Damgacı, “İnsan haklarının, evrensel hukukun, demokrasinin, seçme ve seçilme hakkının eksiksiz uygulanması için her bedeli ödemeye hazırız. Biz CHP olarak, tek kişinin egemen olduğu ülkeyi değil, yurttaşların egemen olduğu Türkiye’yi savunuyoruz” diye konuştu.
(ZH-MB-İK)

Geri «
İleri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir