DEPREM KUŞADASINA DA HÜZÜN GETİRDİ

  • sokerehber
  • 27 Ekim 2011
  • 0

Türkiye’yi yasa boğan Van depreminde, göçük altından Kuşadalı Gülşen Öğretmen ile küçük kızı Beyza çıktı. Depremde hayatını kaydeden genç öğretmen ile kızı Kuşadası’nı yasa boğdu.
4 yıl önce öğretmenlik hakkını elde eden ve ilk tayini 3 yıl önce Van’ın Erciş ilçesine çıkan Gülşen Batar (30), o zaman 3 yaşında olan küçük kızı Beyza ile birlikte görev yerine gitti. Erciş merkezine yakın olan Uncular Köyü anaokulundaki görevine başlayan Gülşen Batar, hem öğretmenlik yapıyor hem de öğrencisi de olan 6 yaşındaki Beyza ile birlikte hayatını sürdürüyordu.
Erciş merkezindeki devlet hastanesi karşısında kiraladıkları küçük apartman dairesinde kızı Beyza ile birlikte depreme yakalanan Gülşen Batar, apartmanın tamamen göçmesi nedeniyle kızıyla birlikte göçük altında kaldı. Canından çok sevdiği küçük Beyza’sı ile birlikte tonlarca betonun altında kalarak hayatını kaybeden Kuşadalı anne kızın ölümü, başta ailesi olmak üzere tüm ilçede büyük üzüntü yarattı.
Kızları ile torunlarının ölümü nedeniyle sarsılan inşaat taşeronluğundan emekli baba Ali Batar ile ev hanımı anne Halise Batar, acı haberi aldıktan hemen sonra cenazeleri almak için Van’a hareket etti. Kadınlar Denizi Mahallesinde yaşayan ve ölüm haberiyle büyük acı yaşayan aile, kızları Gülşen ve torunları Beyza’nın cenazelerini alarak Kuşadası’na getirdiler.
Öğretmen Gülşen Batar ile Kızı Beyza, yarın öğle namazının ardından kılınacak cenaze namazından sonra Kuşadası’nda toprağa verilecek.

Geri «
İleri »

Bir cevap yazın