hd porno

EKODOSTTAN BAFA KONFERANSI

  • Alptekin Çınar
  • 11 Temmuz 2011
  • 0

Son günlerde Bafa Gölü’nde meydana gelen ekolojik değişimlerle ilgili Kuşadası Eko Sistemi Koruma ve Doğa Sevenler Derneği ve Bafa Belediye Başkanlığı işbirliğiyle, SDÜ Eğirdir Su Ürünleri Fakültesi ve Ege Üniversitesi bilim adamlarıyla ortaklaşa yapılan bilimsel araştırmalar ve çalışmaların sonuçları hakkında Bafa’da bir konferans düzenlendi.
Konferansa konuşmacı olarak SDÜ Eğirdir Su ürünleri Fakültesi bilim adamlarından Yrd. Doç. Dr. Erol Kesici, Kuşadası Eko Sistemi Koruma ve Doğa Sevenler Derneği (EKODOSD) üyeleri, Bafa Belediye Başkanı Zühra Dönmez, Akyeniköy Belediye başkanı Yusuf Deveci, DKMP Milas Mühendisi Erdinç Uyar, WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı), Ege Derneği, Milas Hayvanseverler Derneği, Milas Kent Konseyi üyeleri, Bafa çevresindeki köy muhtarları, göl kıyısındaki turizmciler, balıkçılar ve yöre halkı katıldı.
Bafa Gölü’nde yaşanan kirlilik sorununu oluşturan nedenler, kirliliğin tehdit ettiği hedefler, alınması gereken önlemler ve çözüm önerileri yapılan sunumlarla anlatılarak, katılımcılara ayrıntılı bilgiler verildi. Sunumdan sonra katılımcılar tarafından sorular soruldu, öneriler yapıldı ve gölün iyileşmesi için bir an önce çalışmaların yapılması istendi.
Konferansın sonunda Bafa Belediye Başkanı Zühra Dönmez ve SDÜ Eğirdir Su ürünleri Fakültesi bilim adamlarından Yrd. Doç. Dr. Erol Kesici’ye EKODOSD Derneği tarafından birer teşekkür belgesi verildi. Ayrıca konferans sırasında, EKODOSD derneği tarafından Bafa Gölü ve Beşparmak Dağları’nın doğal ve kültürel zenginlikleri katılımcılara posterlerle tanıtıldı.

Geri «
İleri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir