GİRİŞİMCİLER BURAYA

  • sokerehber
  • 12 Aralık 2012
  • 0

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ile İŞKUR Söke Hizmet Merkezi Girişimcileri destekliyor. 
İŞKUR Aydın İl Müdürlüğü ve KOSGEB arasında imzalanmış olan protokol kapsamında kendi işini kurmak isteyen girişimci adaylarına; pazar araştırması ve planı, üretim, yönetim, finansal planlama, fiyat analizi, iş planı yazma gibi konularda 14 gün (82 saat) Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi düzenleneceği belirtildi. Yapılan açıklamada; kendi işini kuracaklara hem uygulamalı girişimcilik kursu, hem de sermaye imkanı sağlanacağı bildirildi. 

Söke İŞKUR Müdürü Yusuf Kıvrak tarafından yapılan açıklamada; “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerini başarı ile tamamlayıp iş planlarını hazırlayan ve “Katılma Belgesi” alan katılımcılar, işletmelerini kurdukları takdirde KOSGEB mevzuatı dahilinde 27.000.-liraya kadar hibe, 70.000.- liraya kadar sıfır faizli kredi desteği alabilecekleri “Yeni Girişimci Desteği”ne başvurma hakkı kazanacaktır. (Yeni girişimci Desteği hakkında www.kosgeb.gov.tr adresinden ayrıntılı bilgi alınabilir.) 50 kişilik gruba İŞKUR’ca ücretsiz olarak verilecek olan eğitim, mesai saatleri içerisinde, 17 Aralık 2012 tarihlinde başlayıp, 30 Ocak 2013 tarihinde sona erecektir” denildi.

Eğitimlerin Söke Halk Eğitim Merkezinde verileceği adayların mülakat ve seçmelerinin 13 Aralık’ta yapılacağı belirtilirken; Eğitimlere katılmak isteyenlerin 18 yaşını doldurmuş, en az ilköğretim mezunu, Emekli veya Sosyal güvencesi olmayan, İŞKUR’ a kayıtlı olması özelliklerini taşımaları gerekiyor.

Geri «
İleri »

Bir cevap yazın