Göğüs Sarkmasına Doğal Çözümler

  • sokerehber
  • 29 Aralık 2016
  • 0

Bunlardan bazıları yer çekimi, sütyen kullanımında yanlışlıklar, bazı genetik faktörler, yanlış emzirme gibi durumlardır.
 
 Bir çok kadın önceleri sahip olduğu hacimli, dolgun görünümlerine yeniden kavuşmak ister. Evde, kendi kendinize göğüs sarkmasına doğal çözümler yaratabilirsiniz.
 
 Bunlardan bazıları şunlardır;
 
 Masajla Göğüs Dikleştirme
 Her gün uygulayacağınız 5 dakikalık masajla göğüslerinize daha diri bir görünüme sahip olabilirsiniz. Duştayken veya duş sonrası daha etkili sonuç alabilirsiniz. Göğüslerinizin üst kısmına, alt kısmına ve yanlarına dairesel hareketlerle 5 dakika masaj yapmanız yeterlidir. Kan akışını hızlandırmak cildinizi nemlendirmek için birazda zeytinyağı kullanarak masaj yapabilirsiniz. Alternatif olarak jojoba yağı, badem yağı, avokado yağı, argan yağı da kullanabilirsiniz.
 
 Buz Masajı
 Buz masajı sarkık göğüsleri kaldırmak ve gerginleştirmek için kullanılan yöntemlerden bir diğeridir. Bu yöntemde soğuk buz küpleri göğüslerin etrafında 2-3 dakika boyunca ara vererek dairesel hareketlerle gezdirilir. Ara verilmezse buz yanığı veya uyuşma sorunu yaşayabilirsiniz. Ardından 20 dakika sırtüstü uzanılır. Verim elde etmek isteniyorsa işlem her gün tekrarlanmalıdır.
 
 Limon Suyu ve Deniz Tuzu Etkisi
 Yaklaşık yarım litre su içine 1 yemek kaşığı deniz tuzu yarım limonun suyunu sıkın. Karışımı göğüslerinize masaj yaparak sürün. Ardından kurumasını bekleyin. Kuruyan cildinizi sürekli olarak nemlendirin. Spor yapmak, egzersiz yapmak, yüzmek gibi faaliyetler göğüslerinizin dik durması, diri kalması açısından oldukça faydalıdır.
 
 Tunus Baklası Kürü
 2 yemek kaşığı tunus baklası ununu 1 çay bardağı su ile birlikte karıştırıp, sonra hazırladığınız bu karışımı orta ateşte yarım saat kadar pişirin. Karışımı soğuduktan sonra göğüslerinize masaj yaparak sürün. İyi sonuçlar için haftada 1-2 kez uygulayın.

Geri «
İleri »

Bir cevap yazın