GURURLANDIK

  • sokerehber
  • 25 Ocak 2013
  • 0

Türkiye Aşçılar Federasyonu önderliğinde Antalya Şefler Birliği Derneği ve ANFAŞ işbirliği ile düzenlenen 5. Uluslararası Altın Kep Aşçılar Yarışması 23-24 Ocak 2013 tarihlerinde 24. ANFAŞ Hotel Equipment 2013 Fuarı’nda gerçekleştirildi

Altın Kep Aşçılar Yarışması ile ilgili olarak açıklama yapan Antalya Şefler Birliği Başkanı Fahir Telli; mutfak sanatı ve aşçılık mesleğine katkılar sağlamayı amaçlayan bu tür etkinlikleri önemsediklerini, Türkiye Aşçılar Federasyonu ile birlikte beşincisi gerçekleştirilen Uluslararası Altın Kep Aşçılar Yarışmasına bu sene beklenenden daha çok ilgi olduğunu ve herhangi bir karmaşaya sebebiyet vermemek içinde müraacatların önceden internet üzerinden alındığını, yapılan değerlendirmeler neticesinde yarışmaya katılanların ve dereceye girenlerin yine web sitesi olan www.seflerbirligi.com adresinden duyurulduğunu ifade etti. Başkan Telli, organizasyonun düzenlenmesine destek olan başta Türkiye Aşçılar Federasyonu, ANFAŞ Fuarcılık A.Ş. yetkilileri ve yarışmaya sponsor olan firmalara da teşekkür etti.

2012-2013 Eğitim-Öğretim yılında ek kontenjan ile ilk öğrencilerini alan Söke Meslek Yüksekokulu Aşçılık Programı öğrencileri de büyük bir başarıya imza atarak Üniversiteler kategorisinde 30 ekip içerisinde Türkiye 3. lüğünü kazanarak bronz madalyayı Söke’ye kazandırdılar.

Geri «
İleri »

Bir cevap yazın