HADİ HAYIRLISI

  • Alptekin Çınar
  • 14 Haziran 2012
  • 0

– SICAK GEÇEN TOPLANTIDA TOPLU KONUT VE KENTSEL DÖNÜŞÜM İÇİN İŞBİRLİĞİ SÖZLERİ ÖNE ÇIKTI. 

– AK PARTİ İLÇE TEŞKİLATI’NIN CHP’Lİ SÖKE BELEDİYE BAŞKANI ÖZEKMEKÇİ’YE ZİYARETİ OLDUKÇA SAMİMİ GÖRÜNTÜLER OLUŞTURDU. 

– CHP’Lİ SÖKE BELEDİYE BAŞKANI NECDET ÖZEKMEKÇİ VE AK PARTİ İLÇE BAŞKANI NAMIK YILDIRIM “SÖKE’YE HİZMET İÇİN İŞBİRLİĞİ” VURGUSU YAPTI
Yenidoğan Beldesi’nde yapılacak 2. TOKİ evleri projesi için Adalet ve kalkınma Partisi (Ak Parti) Söke İlçe Teşkilatı kurum ve kuruluşları ziyaret ederek bilgilendirme yapıyor. Söke Belediyesini ziyaret eden İlçe Başkanı Namık Yıldırım önderliğindeki Ak Parti heyeti ve TOKİ Proje Danışmanı kemal Oğuz’u; Söke Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi beraberinde Belediye Başkan Yardımcıları Enver Helvacı ve Levent Tuna, Belediye Meclisi İmar Komisyonu üyeleri Engin Yıldız, Afet Er, Murat Kaloğlu, Oğuz Eryıldız ile Fen işleri Müdürü Yüksel Ertercan karşıladı. Toplantı Söke belediye Meclis Salonunda gerçekleşti. 

Siyasette herkesle diyalogdan yana olduklarını belirten Söke Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi, “Şehrin geneline, herkese ayrımsız hizmet için varız. Siyasette ayrı ayrı partilerde olsak da birbirimize tepkili olmamalıyız. Söke’ye hizmet noktasında işbirliği içinde olmalıyız” diyerek Ak Parti heyetine ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Söke’ye hizmet söz konusu olduğunda ayrılığın söz konusu olmaması gerektiğini dile getiren Ak parti Söke İlçe Başkanı Namık Yıldırım; “Yenidoğan Beldesi’ne dolayısıyla Söke’ye yapılacak olan TOKİ evleri projesinden herkes ayrımsız faydalanacak. Büyükşehir ile birlikte Söke sınırları içinde olacak bir proje” dedi. Kendilerini kabul etmesinden dolayı Söke Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi’ye teşekkür eden Ak Parti İlçe Başkanı Namık Yıldırım, kendilerini kabul etmeyen MHP Söke İlçe Teşkilatı’na sitemde bulunarak; “Aynı nezaketi MHP Söke İlçe Teşkilatı’ndan göremedik” dedi.

Söke Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi ve Ak Parti İlçe Başkanı Namık Yıldırım’ın sözleri toplantıya katılanlarca alkışlandı.

TOKİ proje Danışmanı Kemal Oğuz Yenidoğan Beldesi’ne yapılacak ikinci TOKİ evleri projesi ile ilgili olarak bilgiler verdi. 4 Tipte, 3 bin 348 konuttan oluşacak TOKİ Evleri Projesi’nin sadece konut alanı değil, sosyal yaşam alanı olduğunu belirten Kemal Oğuz; “Yenidoğan TOKİ konutların yanında iki cami, okul, hastane, ticari ve spor alanları ile örnek bir uydu kent olma özelliği taşıyor. Kütüğü Aydın olan herkesi TOKİ Projesi’ne katılmaya davet ediyoruz” dedi. Kemal Oğuz TOKİ Projesi’nin gerçekleşmesinde emeği ve çabaları olan Ak Parti Aydın Milletvekillerine teşekkür etti. TOKİ proje Danışmanı Kemal Oğuz’un Söke Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi’ye övgü dolu sözleri toplantıya damgasını vurdu.


BİZ HİÇBİR ZAMAN “TOKİ’YE KARŞIYIZ” DEMEDİK


Yanlış bilgilendirme ile kamuoyunda sanki TOKİ’ye karşı oldukları gibi bir yanlış yanılgının olduğunu ifade eden Söke Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi; “Biz hiçbir zaman TOKİ’ye karşıyız demedik. Hatta göreve geldiğimiz 2004 yıllarından itibaren 3 kez TOKİ ile görüşmemiz oldu. Konuyla ilgili birçok kez Ankara’ya gittik. Toplu konut alanı için arazi alımı yaparak adım bile attık. Ancak gerçekleşemedi” dedi. Başkan Özekmekçi, TOKİ’ye karşı oldukları gibi yanlış bir algının ortadan kalkmasını istediğini dile getirdi.


SÖKE’NİN KENTSEL DÖNÜŞÜME İHTİYACI VAR


Söke’nin %42’sinin heyelan riski gerçeği ile karşı karşıya olduğunu, devletin kentsel dönüşümü uygulayacaksa Söke’nin öncelikli yer olması gerektiğini belirten Söke Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi; “TOKİ kentsel dönüşüm alanlarında çalışma yapmak istese biz elimizden gelen her şeyi yapmaya, katkı sağlamaya hazırız. Yeter ki Söke’de kentsel dönüşlüm için bir hamle yapılsın” dedi. TOKİ Danışmanı Kemal Oğuz konuyla ilgili olarak gerekli çalışmaların yapılarak TOKİ’ye taşıyabileceklerini söyledi. Ak Parti Söke İlçe Başkanı Namık Yıldırım ise kentsel dönüşüm çalışmaları için konuyu Ankara’ya ve TOKİ’ye taşıma konusunda ellerinden gelen desteği verebileceklerini ifade etti.

Söke Ak Parti heyeti belediyeden sonra Cumhuriyet Halk Partisi Söke İlçe Teşkilatı’nı ziyaret etti.

Geri «
İleri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir