HERKES DESTEKLİYOR

  • Alptekin Çınar
  • 13 Aralık 2011
  • 0

Refik Karataş; “Kent Konseyinin 27 maddelik trafik raporu da biz Sivil Toplum Örgütleri temsilcileri tarafından olumlu bulunmuştur”

LEVENT TUNCER- Söke’nin son dönemde çözümüne yönelik adımların atıldığı sorunu trafik ile ilgili Kent Konseyi’nin aldığı kararların altına bir oda hariç Söke Sivil Toplum Kuruluşları (STK) imza attı. Söke Elektrik, Elektronikçiler Odası Başkanı Yalçın Pektaşoğlu’nun imza atmayacağını ve desteklemeyeceğini söylediği öğrenildi.

24 Kasım’da İlçe Kaymakamı Mehmet Demirzer, Söke Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi ve İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ali Serin’in katılımıyla gerçekleşen Söke ST Örgütleri Platformu toplantısında trafik sorunu masaya yatırılmıştı. Toplantıda İlçe Kaymakamı Mehmet Demirezer konunun uzmanı kişilerin Söke’de çalışma yapmasını önermiş, Söke Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi ise sürekli tartışılan trafik sorunu ile ilgili çözüm önerilerinin STK’lar tarafından ortak imza altına alınmasını istemişti. Bunun üzerine Söke STK Platformu destek verecekleri yönünde açıklama yaparak, ortak imza altına aldıkları destekleme kararını ilgili kurumlara teslim etti. İmza altına alınan destekleme kararına Söke Elektrik, Elektronikçiler Odası Başkanı Yalçın Pektaşoğlu’nun imza atmadığı belirtildi. Kararda STK Platformu içinde yer alan Ziraat Odası Başkanı kemal Kocabaş, Söke Ticaret Borsası Başkanı Bertan Balçık, Ticaret Odası Başkanı Süleyman Toyran, SÖGİAD Başkanı Derya Semerci, SİDER Başkanı Şahin İlgi, Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı İbrahim Çallıoğlu, Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Samed Can, Marangozlar Odası Başkanı Murat Elgin, Terziler ve Tuhafiyeciler Odası Başkanı Salih Kılıç, Meyve Sebzeciler Odası Başkanı Bülent Çalışkan, Güllübahçe Odası Başkanı Hasan Toptay, Lokanta ve Tatlıcılar Odası Başkanı Mehmet Gül, Demirciler ve Madeni Eşya Sanatkarları Odası Başkanı Ahmet Tokmakoğlu, Şoförler ve Otomobilciler Odası ile Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Refik Karataş’ın imzaları bulunuyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Söke ST Örgütleri Platformu dönem sözcüsü Şoförler ve Otomobilciler Odası ile Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Refik Karataş, “Platform olarak kendi tespitlerimiz ve çözüm önerilerimizin yanında Kent Konseyinin 27 maddelik trafik raporu da biz Sivil Toplum Örgütleri temsilcileri tarafından olumlu bulunmuştur” dedi. ST Örgütleri Platformu olarak ilçe trafiğiyle ilgili Kaymakamlığımızca ve Belediyemizce yapılacak çalışmaların ve çözüm noktasında alınacak kararların destekçisi ve takipçisi olacaklarını belirten Refik Karataş; Daha rahat yaşam koşullarının Söke’de oluşması amacıyla 6 toplantı boyunca gündemlerine aldıkları trafik konusunda tarafların sorumluluklarının belirlenmesi ve çözüm konusunda ortak irade koyulmasının kendilerini mutlu ettiğini ifade etti. 

Geri «
İleri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir