İzmir’de Büyük Çekişme’de Söke’li Rüzgarı

  • sokerehber
  • 4 Nisan 2018
  • Yorumlar Kapalı

Sökeli Tanıl Yüce pist şampiyonası’ndan 2.lik ile döndü

Sökeli Tanıl Yüce Türkiye motosiklet federasyonunun düzenlediği 2018 pist şampiyonası’nda 1000 cc C grubunda yarışı 2.olarak tamamladı ve Söke’nin gururu oldu.

Türkiye Pist Şampiyonası’nın 1. Ayak yarışı 31 Mart – 01 Nisan tarihleri arasında İzmir’de gerçekleşti.

İzmir Ülkü Yarış Pisti, Türkiye Pist Şampiyonasına ev sahipliği yaptı.. Türkiye Pist Şampiyonası 1. Ayak yarışı Ülkü Yarış Pistinde 31 Mart – 01 Nisan tarihlerinde Hız tutkunları, heyecan dolu yarışlara tanık oldular.
Türkiye Pist Şampiyonası’nın 1. Ayak yarışında 1000 cc (A-B-C), 600 cc (A-B-C), Baylar Kupası ve 125 cc kategorilerinde sporcular büyük bir mücadele yaşadılar.

Türkiye motosiklet federasyonunun düzenlediği 2018 pist şampiyonası 1. Ayak yarışı 1000 cc C grubunda Sökeli Tanıl Yüce,”Bir Sökeli olarak gerçekleşen şampiyonada yarışmak benim için onur verici idi.

1000 cc C grubunda Söke’ye 2.olarak dönmek beni gerçekten çok mutlu etti. Bana manevi desteklerini hiç bir zaman esirgemeyen başta ailem olmak üzere destek veren tüm dostlarıma teşekkür ediyor, 2.liğimi ise tüm Söke’li hemşehrilerime armağan ediyorum”dedi.

Organizasyonda kategorilerinde dereceye girenler şöyle:

TMF GP 600cc:

1.Furkan Eryılmaz-EMK (Yamaha), 2.Kerem Uçar-UMOK (Honda), 3.Muammer Nuri Karakaya-EMK (Suzuki)

TMF GP 1000cc:

1.Burak Albayrak-SMYRNA (Honda), 2.Fatih Ahi-UMOK (BMW), 3.Altuğ İnan-KNN54 (Kawasaki)

125 cc:

1. Bahattin Sofuoğlu-KNN54 (Yamaha), 2.Galip Satıcı-KNMV (Yamaha), 3. Ares Stefan Bengiç-SMYRNA (Yamaha)

600cc A:

1.Furkan Eryılmaz-EMK (Yamaha), 2.Muammer Nuri Karakaya-EMK (Suzuki), 3.Avni Pala-EMK (Yamaha)

1000cc A:

1.Fatih Ahi-UMOK (BMW), 2.Burak Albayrak-SMYRNA (Honda), 3.Altuğ İnan-KNN54 (Kawasaki)

600cc B:

1.Kerem Uçar-UMOK (Honda), 2.Abdullah Aykut Eker-ADA (Yamaha), 3.Mehmet Sabri Yılmaz-SMYRNA (Yamaha)

1000cc B:

1.Fatih Şahin-UMOK (BMW), 2.Öner Önal- UMOK (BMW), 3.Erdoğan Özbek- ADA (BMW)

600cc C:

1.Cafer Çömlek-BBSK (Yamaha), 2.Şahin Karadayıoğlu-EMK (Yamaha), 3.Fahrettin Pehlivan-SMYRNA (Yamaha)

1000cc C:

1.Murat Deniz-UMOK (BMW), 2.Tanıl Yüce- ADA MSK (Honda), 3.Sinan Denkçi- UMOK (Honda)

 

Geri «
İleri »