KAÇAKÇILAR YAKAYI ELE VERDİ

  • sokerehber
  • 11 Ağustos 2012
  • 0

Aydın polisi her gün farklı bir yöntem deneyen kaçakçıların yeni bir planını daha gerçekleşemeden sonlandırdı. Bitlis’ten Aydın’a getirilen çeyiz eşyalarının arasında 12 bin 400 paket Gümrük kaçağı sigara ele geçirildi. 

Edinilen bilgiye göre; doğu illerinden Aydın’a yüklü miktarda Gümrük kaçağı sigara getirileceği yönünde alınan bir ihbarı değerlendiren Aydın Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Bitlis’in Tatvan ilçesinden Aydın merkez Osman Yozgatlı Mahallesi’ndeki bir adrese çeyiz eşyası getirdiği beyan edilen 09 DA 849 plakalı kamyoneti İmamköy Kavşağı’nda durdurdu.

Araç içerisinde yapılan aramalarda çeyiz eşyaları arasına gizlemiş vaziyette değişik markalarda bin 240 karton içerisinde toplam 12 bin 400 paket Gümrük kaçağı sigara ele geçirildi. Olayla ilgili olarak araçta bulunan M.D. (43) ve S.Ç. (39) isimli şüpheliler gözaltına alındı.

Operasyonda ele geçirilen 12 bin 400 paket sigaraya el konulurken; Aydın Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde sorgulanan M.D. ve S.Ç., sağlık kontrolünün ardından Aydın Adliyesi’ne sevk edildi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Geri «
İleri »

Bir cevap yazın