KADINLAR DENİZİNE ÖZEL İLGİ

  • sokerehber
  • 4 Kasım 2011
  • 0

Kuşadası’nın sorunlarını tespit ederek çözmek ve esnafın sorunlarını dinlemek amacıyla yapılan toplantılara Kadınlar Denizi’nde devam edildi.

Mahalle esnafıyla Sunday Otel’de bir araya gelen Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün, bölgenin sorunlarını sırayla çözeceklerini açıkladı.

Kadınlar Denizi caddesinin, Fahri Altungün’ün yürüttüğü inşaat nedeniyle 3 Ağustos tarihine kadar kapalı kaldığını ve zarar gördüklerini söyleyen bölge esnafları, Belediye Başkanı Altungün’den ilk olarak bu konuda açıklama istedi. Yol geç açıldığı için Kadınlar Denizi esnafının büyük zorluk yaşadığını doğrulayan ve eleştirileri haklı bulan Başkan Altungün, inşaatla ilgili tüm şikayetleri değerlendirdiklerini ve ağır cezalar uyguladıklarını belirterek, “Ancak amcam Fahri Altungün, tüm cezaları ödedi. Bu konuda gerek valiliğe gerek İçişleri Bakanlığına şikayet edildik. Defalarca müfettiş geldi. Ancak biz belediye olarak üzerimize düşeni yaptık. Bu konuda Kadınlar Denizi halkı ve esnafı gerçekten büyük zorluk yaşadı. Biz belediye olarak inşaat devam ettiği için yolu yapmadık. Çünkü yapsaydık, kamyonlar yüzünden bozulacak ve daha kötü olacaktı. Mecburen inşaatın durmasını bekledik” dedi.

Daha sonra söz alan Kadınlar Denizindeki işyeri sahipleri, bölgenin sorunlarını aktararak çözüm istediler. Özellikle yeşil alanlar çok bakımsız olduğunu belirten esnaflar, özellikle hanutçuluktan şikayet ederek, önüne gelenin plajlarda turistlere kart dağıttığını söylediler.

Kadınlar Denizine yön tabelaları ve arka sokaklara yeterli aydınlatma isteyen esnaflar, seyyar satıcıların fazlalığından da şikayetçi olduklarını ifade ettiler.

Kadınlar Denizi esnafının sorunlarını not alan ve tüm sorunları sırasıyla çözeceklerini açıklayan Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün, plajların güvenliği için kamera sayısının arttırılacağını belirterek, “Hanutçulara karşı da sezon başından itibaren önlem alacağız. Plajlarda kart dağıtımına engel olacağız. Ayrıca yönlendirme levhalarını sezona kadar hazır edeceğiz. Aydınlatma konusunda da çalışma yaparak, standart bir şekle getirmek istiyoruz. Yeşil alanlarımızı elden geçirecek ve seyyar satıcıları kesinlikle sınırlayacağız. Kuşadası açısından büyük önem taşıyan Kadınlar Denizi önümüzdeki sezona hazır girecek” dedi.

Geri «
İleri »

Bir cevap yazın