Kerim Palabıyık da Beyaz Diyor

  • sokerehber
  • 30 Mart 2018
  • Yorumlar Kapalı

Söke Ticaret Odası Beyaz Liste İstikrar Grubu üyelerinden tarım müteahhiti Kerim Palabıyık da Beyaz Liste dedi.

3 hafta önce seçimle Söke Tarım Kredi Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı olan Kerim Palabıyık Beyaz Liste İstikrar grubunda girişimci ve mucit kişiliği ile öne plana çıkıyor.

Çeşitli zamanlarda yaptığı ilginç çalışmalarla camiada adından sıkça söz ettiren Palabıyık 1992 yılında yaptığı ve sektörde ilk olan “calaskarlı dürbün” ile gündem olmayı başarmıştı. 2013 yılında Koç Grubu Mustafa Koç’un özel davetlisi olarak Türk Traktörün Ankara’daki fabrikasına konuk olan Kerim Palabıyık traktör kalite kontrol uzmanlarının bile gözünden kaçan kusurları tespit ederek adından söz ettirmeyi başarmıştı.

Palabıyıklar Lazerli Tarla Tesviye

 

1988 yılında kuyudan rüzgar enerjisiyle su çıkarıp, güneş enerjisiyle ısıtıp buhar tribününden geçirip elektrik üretimi ile ilgili tübitaktan mansiyon ödülü alan icat makinesi Palabıyık aynı zamanda amatör olarak tiyatroyla da ilgilenmiş.

 

Kerim Palabıyık ve Söke Ticaret Borsası Başkanı Salih Deniz Günal aynı sahnede

1990 yılında Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Makine Mühendisliğini kazanan ancak babasının uzak olduğu gerekçesiyle göndermemesi üzerine üniversite hayatına başlayamayan Kerim Palabıyık “Haluk Kutlay başkanımızın liderliğinde Beyaz Liste olarak çok işler başaracağız. Söke’mizi güzel günler bekliyor” diyor.

7 senelik YAY-ÇEP deneyimi ve sertifikaları da bulunan Kerim Palabıyık üyesi olduğu grupta özellikle kendi sektörü ile ilgili atılımlar için sabırsızlanıyor. Söke’ye özgü tarım ürünlerinin coğrafi tescilleri ile ilgili çalışmalar yapmak, tarım müzesi ve kadın üretici pazarı yapacakları çalışmalardan sadece bir kaçı.

Geri «
İleri »