KİSİR KARPUZU MARKALAŞIYOR

  • sokerehber
  • 27 Kasım 2012
  • 0

Haber: Hamdi Akgül
Karpuzla ünlü Kisir köyünde Karpuz Festiva düzenlenmesinden sonra Muhtar Baki Suna turizm hedeflerini büyüttü. Kisir köyünün yetiştirdiği karpuzunun lezzeti ve zengin aroması ile bölgede haklı bir üne kavuşmasından memnun olduklarını söyleyen Muhtar Baki Suna, en büyük hayalinin Kisir Karpuz Vadisi’ni en iyi gören tepeyi turizme kazandırmak olduğunu söyledi.
Kisir Köyü’nün yerleşim alanının rakımının 13 olduğunu Karakaya Köyü yolunda Kisir köyünü ve Karpuz Vadisi’ni en iyi gören tepeye öncelikle çay bahçesi ve lokanta olmak üzere köylerde hazırlanan ve yetiştirilen ürünlerin sergileneceği tesisler yapılmasının bölgede bulunan köyleri kalkındıracağı gibi sosyal ve ekonomik hayatı canlandıracağını ifade etti.
Kisir köyüne ziyarette bulunan, Söke Ak Parti Sosyal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Şehir Plancısı Şule Tuntaş ve Söke Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Hakan Ersoy’a Kisir Karpuz Vadisi Tepesi’ni gezdiren Muhtar Baki Suna, “Hem köyümüz insanın hem de çevre köyler ve Söke’den gelenlerin mola verip çay içerek, tabiatla başbaşa olabilecekleri çok güzel yerin oluşmasını hedefliyorum. Buraların güzelliklerini vereceğimiz hizmetlerle paylaşmak, karpuzumuzu pazarlamak, yöremizin tanıtımını sağlamak istiyorum. Bu konuda proje hazırlanıp bu tepenin turizme kazandırılması, Aydın’ın büyükşehir olması ile Söke’nin de mahallesi olacak Kisir köyüne civar köylere hareketlilik kazandıracak” dedi.
Kisir Karpuz Vadisi’nin turizme kazandırılması düşüncesini çok olumlu bulduğunu ve desteklediğini belirten Şule Tuntaş, büyükşehir statüsüne alınan Aydın ilinin her yerine daha güçlü bütçe imkanları ve planlamayla hizmetin götürüleceğini söyledi. Bağarası ve köylerinin eşsiz tabiat güzellikleri ve otantik yapısıyla bölgenin cazibe merkezi olması için ortak hareket edilmesi kararlaştırıldı.

Geri «
İleri »

Bir cevap yazın