KUŞADASINDA BAYRAM BEREKETİ

  • sokerehber
  • 28 Ağustos 2011
  • 0

Ramazan Bayramı tatilinin başlamasıyla Kuşadası’nda doluluk oranı yüzde 100’e yaklaştı. Konaklama turizminde yüksek bir sezon yaşayan Kuşadası’ndaki turistik tesislerin yüzü bayramda da güldü.
Kuşadası, 9 günlük bayram tatili ile birlikte yerli tatilcileri de ağırlamaya başladı. Özellikle yıldızlı oteller ve tatil köyleri tamamen doldu. Bu arada, Korumar, Fantasia De Luxe, Charisma, Aqua Fantasy Club, Efes Sürmeli, Ricmound Efes, Fantasia, Adakule, Pine Bay, Tusan gibi 5 yıldızlı otellerde dört günlük tatil süresince ekstra programlar hazırlandı. Kuşadası’ndaki eğlence sektörü de bayramdan büyükbeklenti içerisinde. Birçok eğlence merkezi bayram boyunca kapılarını tatilciler için açık tutacak. Sahil Bulvarı, Barlar Sokağı ile Kaleiçi’ndeki eğlence yerleri de bayram tatili boyunca yerli turistler için çeşitli etkinlikler gerçekleştiriyor.
TÜRSAB Kuşadası Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Bülent İlbahar, dış turizmdeki rezervasyonların devam etmesi nedeniyle yerli turistlere fazla kontenjan ayıramadıklarını ancak ayırdıkları odaların da tamamen dolduğunu ve bayramı yüzde 100 dolulukla geçireceklerini söyledi. Kuşadası Ticaret Odası Başkanı Serdar Akdoğan da dört günlük tatil nedeniyle Kuşadası’na yönelik yoğun bir ilgi olduğunu belirterek, “Havaların iyi gitmesiyle Kuşadası’nda tam bir bayram havası yaşanıyor. Kuşadası, bayramı yüzde 100 dolulukla geçirecek” diye konuştu.

Geri «
İleri »

Bir cevap yazın