KUŞADASI’NDA SAHİL YOLU TEK YÖN OLUYOR

  • sokerehber
  • 19 Ekim 2011
  • 0

SEZON SONU ESNAF TOPLANTILARI ATATÜRK BULVARINDAKİ ESNAFLARLA DEVAM ETTİ
– İKİ AYRI NOKTADA SAHİLDEKİ ESNAFLARLA BİR ARAYA GELEN BAŞKAN ALTUNGÜN, CADDEDE TRAFİĞİN ÖNÜMÜZDEKİ YIL TEK YÖNLÜ AKACAĞINI AÇIKLADI

Kuşadası Belediyesi tarafından düzenlenen esnaf toplantıları sürüyor. Atatürk Bulvarı esnafıyla iki ayrı noktada toplantı düzenleyen Başkan Altungün, sahil yolunun tek yön olması için çalışmaların sürdüğünü belirtti.
2011 sezonunun genel bir değerlendirmesini yapmak ve görüş alışverişinde bulunmak amacıyla her kesimden esnafla bir araya gelen Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün, sezon sonu olması nedeniyle sorunların çözümü için bilgi alışverişinde bulunuyor. Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün, turizmden, sanayi esnafına, otogardan, turistik çarşı esnafına kadar şehirdeki her mahallede faaliyet gösteren her kesimden esnaf ile faaliyet konusuna göre Ekim ayı içerisinde ayrı ayrı bir araya gelecek.
Esnaf toplantıları Atatürk Bulvarı üzerindeki esnaflarla devam etti. Sahil bandı üzerinde faaliyet gösteren esnaflarla önce Cafe Marin, daha sonra Selam Restoran’da bölge bölge iki ayrı toplantı yapan Başkan Altungün sorunları dinledi. Bölge esnafı genel olarak kaldırımların dar olması, yağmur suyu ve kanalizasyon giderlerinin yapılması, plajların daha bakımlı olması, caddenin ışıklandırılması, caddeye yeni yaya geçitleri açılması ve tabela kirliliğinin önlenmesi gibi sorun ve isteklerini Başkan Altungün’e aktardı.
Yeditepe Üniversitesi ile birlikte Kuşadası genelinde ulaşım ile ilgili ortak çalışma yapıldığını açıklayan Belediye Başkanı M. Esat Altungün, Atatürk Bulvarında trafiğin önümüzdeki yıldan itibaren büyük ihtimalle tek yönlü olacağını ve kaldırımların genişletileceğini söyledi. Yeni yapılan yolda yağmur suyu birikiminin hesap hatasından kaynaklandığını ve bir ay içerisinde düzeltileceğini kaydeden Başkan Altungün, ön çalışması devam eden sahil projesini de önümüzdeki yıl hayata geçirmek istediklerini vurgulayarak, “Atatürk Bulvarı’nın standardını yükselteceğiz. Sahil projemiz de tamamlandığında örnek cadde olacak. Burası Kuşadası’nın ön önemli bölgelerinden biri. Belediye olarak bölge esnafının sorularını çözmek ve isteklerin karşılamak için çalışacağız” dedi.

Geri «
İleri »

Bir cevap yazın