KUŞADASINDA SİNEMA GÜNLERİ

  • Alptekin Çınar
  • 10 Temmuz 2011
  • 0

Kültür ve sanat faaliyetlerine verdiği önemle dikkati çeken Kuşadası Belediyesi, “sinemADA buluşalım” sloganıyla önceki yıl başlattığı açık hava sineması etkinliğini bu yıl da düzenliyor.
Kültürel etkinliklere hasret kalan Kuşadalıların, vizyon filmlerinin yer aldığı etkinliğe önceki iki yılda olduğu gibi yoğun ilgi göstermesi bekleniyor. Bu yıl 3. Kez gerçekleştirilecek olan “ sinemADA buluşalım “ isimli nostaljik açık hava sineması etkinliği Ege Mahallesi, İkiçeşmelik Mahallesi, 7 Eylül İlköğretim Okulu önü, Türkmen Mahallesi Saydam Kliniği önü ve Meram Sitesinde gerçekleştirilecek.
Kuşadası Belediyesi’nin nostaljik yaz sineması keyfini yaşatan “sinemADA buluşalım” etkinliğinin ilk gösterimi ise 12 Temmuz tarihinde Saat: 21.00’de Atatürk Meydanı’nda yapılacak. İlk gösterim dolayısıyla vatandaşlara ücretsiz gazoz ve patlamış mısır dağıtılacak. “ Aşka Tesadüfleri Sever “ filminin gösterimi ile başlayacak olan sinema maratonunda, her hafta ayrı bir vizyon filmi gösterilecek. 21 Ağustos’a kadar 40 gün sürecek olan gösterimlerde sırasıyla: Av Mevsimi, Saklı Hayatlar, Sanctum, Eyvah Eyvah 2 ve Ya Sonra isimli filmler gösterilecek.
Amaçlarının Kuşadası’nı kültür ve sanat kenti yapmak olduğunu açıklayan Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün, Belediye olarak anılarda kalan yaz sinemalarını Kuşadalılara yaşatmaya çalıştıklarını söyledi. Nostaljik yaz sinema keyfini bu yıl 3. Kez gerçekleştirdiklerine dikkati çeken “Ekonomik krizde çoluğunu çocuğunu sinemaya götüremeyen ailelere destek olmakta amaçlarımızdan biri. Kuşadalıları kültür ve sanat etkinlikleriyle aralıksız buluşturmaya, kültür ve sanatı halkımızın ayağına getirmeye devam edeceğiz. Önceki iki yılda mahallelerimizde halkımızın gösterdiği ilgili bizi bu konuda daha da cesaretlendirdi. Bu yıl daha fazla mahallemizde film gösterimi yapacağız” dedi.

Geri «
İleri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir