Mehmet Akbudak da Beyaz Diyor

  • sokerehber
  • 27 Mart 2018
  • Yorumlar Kapalı

Söke’nin geleceği parlak yetenekli isimlerinden Mehmet Akbudak Beyaz Liste İstikrar grubunun genç üyelerinden biri.

Beyaz Liste İstikrar Grubu Başkan adayı Haluk Kutlay’ın özellikle genç isimlere grupta yer vermesi ile her zaman bir adım önde olduklarını ifade eden Akbudak “Başkanımız Haluk Kutlay’ın biz gençlere önem vermesi bizi mutlu ediyor. Gençlerin her şartta sivil toplum kuruluşları içinde yer alması gerektiğine inanıyorum. Elimizi Söke için taşın altına koymamız gerekiyor. Bunu da bizden yaşça ve deneyimce büyük kişilerin destekleriyle yapmamız Söke için avantaj olacaktır” ifadelerini kullandı.

1985 Söke doğumlu, evli ve bir çocuk babası olan Mehmet Akbudak İlk ve orta öğrenimimi Söke’de tamamladıktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünü bitirdi. İstanbul ve İzmir’de metro inşaatlarında şantiye şefliği yaptıktan sonra 2010 yılında Söke’de “Akbudak” Mühendislik bürosu ile mühendislik alanında hizmet verdi.

Müteahhitlik ve mühendislik alanında hizmet verirken 2012 yılında Söke Sanayi Sitesinde     ÖZ AK MÜHENDİSLİK MİMARLIK MOBİLYA LTD. ŞTİ. ile mobilya imalatına başladı ve halen de bu işine devam etmekte.

Beyaz Listenin en genç meclis üyesi adayı olan Akbudak 6. Grupta Ticaret Odası Başkanı Haluk Kutlay ve Fevzi Paksoy ile birlikte hizmete talip.

Mehmet Akbudak seçimlerle ilgili yaptığı açıklamasında gençliğe vurgu yaparak ayrıca şu ifadelere yer veriyor;

Gençler, bir aileyi, bir işletmeyi, bir şehri, bir ülkeyi hatta dünyayı değiştirebilir.

Bu bitmez tükenmez güç, Türk Gençliğinde yani bizlerde fazlasıyla mevcut. Teknolojiyi çok yakından takip ederiz, hızlı çözüm üretebiliriz, problemlere karşı bakış açımız farklıdır, kolay kolay yorulmayız. Fakat bu hızlı tempo içerisinde çoğu zaman sorumluluklarımızın ve üslubumuzun bilincinde olamayız.

Gençliğin gücü, yanında tecrübeli liderler olmadan ne yazık ki zaman kaybetmeye mahkum olur. Söke’de, Söke’nin zaman kaybetmeye lüksü olduğunu düşünen insanların olmadığını düşünüyorum.

5 Yıldır gururla görev aldığım Söke Ticaret Odası Genç Girişimciler Kurulunda farkına vardığım Söke Ticaret Odası’nın yazılı olmayan bir üslubu, bir duruşu, bir asaletinin olduğunu ve bu değerleri yeni kuşaklara ancak ve ancak tecrübeli bir ekiple yaşayarak öğrenilerek aktarmanın gerektiğini ve bu bayrağın devrinin birlikte çalışarak gerçekleşmesi gerektiğini düşünüyorum.

Evet kabul ediyorum içinde bulunduğumuz çağda bir çok bilgiye çok kolay ulaşabiliyoruz. Fakat yazılı olan erişilebilir bilgilerden çok; yazılı olmayan, yaşayarak ve birlikte çalışarak edinebilecek bilgilerin ve değerlerin daha fazla olduğuna inanıyorum.

Ben, bu 20 kişi içerisindeki, 7 kişilik Beyaz Listenin genç adayları adına başta Ticaret Odası Başkanımız Sayın Haluk Kutlaya ve meclisteki birbirinden tecrübeli abilerimize ve ablalarımıza, bizlere güvendiği ve fikirlerimizi önemsediği için çok teşekkür ediyorum.

Gönüllülük esasıyla yıllarını üyelere hizmete adamış abilerimizden öğrenecek çok değerli bilgileri alıp, bu değere gençliğin çalışkanlığını katmak için heyecanla sabırsızlanıyorum.

Desteklerinizi bekliyorum.

Geri «
İleri »