MÜHÜRLEME KOMEDİSİYLE İLGİLİ İLK DEĞERLENDİRME

  • Alptekin Çınar
  • 14 Haziran 2012
  • 0

Aydın Valisi Kerem Al, Aydın Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali inşaatının mühürlenmesinin iki belediye arasında yaşanan evrak kopukluğundan kaynaklandığını belirtti. 

Aydın Belediyesi tarafından Çeştepe Belde Belediyesi sınırları içerisinde yapılan yeni Aydın Şehirlerarası Otobüs Terminali inşaatı Çeştepe Belediyesi tarafından ‘yapı izni’ olmadığı gerekçesiyle mühürlenmişti.

Otogar inşaatının mühürlenmesi olayıyla ilgili açıklamalarda bulunan Vali Kerem Al, “Belediyeler arasında evraklar konusunda bir kopukluk yaşanmış. Resmi kurumlar daha sonra alabildikleri için ruhsat alma işlemlerini pek önemsemiyor. Bunun için bu olay yaşanmış ancak tatlıya bağlandı” dedi.

Öte yandan; Aydın Belediyesi ile Çeştepe Belde Belediyesi arasında yaşanan mühürleme krizinin ardından gerekli görüşmelerin devam ettiği belirtildi. Yapı Ruhsatı ile ilgili eksik belgelerin Aydın Belediyesi tarafından Çeştepe Belde Belediyesi’ne verilmesinin ardından en kısa zamanda mührün kaldırılarak, inşaat çalışmalarına kaldığı yerden devam edileceği kaydedildi.

Geri «
İleri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir