MUSTAFA KEMAL YILMAZ’DAN BİR KİTAP DAHA

  • sokerehber
  • 23 Mart 2012
  • 0

Haber: Hamdi Akgül

   Emekli Milli Eğitim Bakanlığı Başmüfettişi, İngiltere Ataşesi ve Eski Aydın Milletvekili Mustafa Kemal Yılmaz, 91 yaşında olmasına rağmen gençlerle adeta yarış ediyor. Gazeteler, dergiler ve kitaplar okuyor,  eserler üretiyor ve yayınlayıp bunları dostlarına, arkadaşlarına, öğretmen ve öğrencilere, köy okullarına ve muhtarlıklara, okuma odalarına armağan ediyor. ”Söz uçar, yazı kalır” bağlamında Türk edebiyatına değerli eserler kazandırıyor. 

    Eğitimci, şair ve yazar M. Kemal Yılmaz’ın Umurlu Çiçekleri (Üç Demet Şiir) kitabının bu kez 4. baskısı Aydın’da Adnan Menderes Yayın ve Basımevi’nde çıktı ( 2012 ). Bu Şiir kitabını Abdülkadir Güler yayına hazırlarken;  dizgi ve sayfa düzeni Yaşar Çağbayır tarafından düzenlendi. Umurlu Çiçekleri / Şiirler kitabının 1. baskısı 1975, 2. baskısı 2001, 3. baskısı 2006 ve şimdi de 4. baskısı 2012 olarak okuyucuların eline ulaşan kitap 218 sayfadan oluştu. Tertemiz ve albenisi olan bir kapak kompozisyonu ile şiir severlere bir kez daha ‘merhaba’ diyor.  

    İlerlemiş yaşına rağmen edebiyattan hiç kopmayan Mustafa Kemal Yılmaz hocamızın daha önce kitaplaştırdığı, Denizin Getirdiği Ölü Asker, Toprak Soyu, Atatürk Umurlu’da, Umurlu’dan Çıktık Yola, Umurlu’da Bir Zeytin Ağacı, Aman Analar Ağlamasın, Yaban Ellerde Kalanlar ve 1965 – 1973 arası 2 dönem TBMM’de Aydın Milletvekili olarak yaptığı çalışmaları özetleyen Ben Meclisteyken adlı eserleri yayınlanmıştı.  

    Sanatımıza, kültürümüze ve Türkçemize hizmet veren, beyefendiliği ve mütevaziliği ile örnek insan olarak tanıdığımız, Başöğretmenimiz Sayın Mustafa Kemal Yılmaz’a sağlıklı günler diliyoruz.

Geri «
İleri »

Bir cevap yazın