Ömer Yaraş da Beyaz Diyor

  • sokerehber
  • 4 Nisan 2018
  • Yorumlar Kapalı

Söke Özel Amerikan Koleji Kurucusu Eğitimci Ömer Yaraş da beyaz dedi.

Söke Ticaret Odası seçimlerine 3 gün kala gruplar çalışmalarına devam ediyor. Aydın, Nazilli ve Kuşadası ticaret odalarında istikrar gruplarının seçimi tekrar kazanması Söke için de İstikrar gurubunu bir adım öne çıkarıyor. Beyaz liste olarak seçime giren Haluk Kutlay başkanlığındaki İstikrar Grubu üyelerinden Ömer  Yaraş seçimi kazanmaları halinde ne yapmayı planladıkları ve projeleri ile ilgili bilgiler verdi.

İşte Eğitimci Ömer Yaraş’ın açıklaması;

Söke’nin kaderini değiştirecek 2 önemli projemiz var.

Bizde proje bitmez. Ancak. Artık Söke için projeler üreteceğiz.

Üniversite Kenti Söke
İlk projemiz Söke üniversite kenti olmalı; Ancak bu iki aşamada olmalı. Birinci aşama önce Söke’deki üniversitemizin bölümleri ve hocaları ile öğrenci sayılarını kademeli bir şekilde arttırıp bu işlemi tamamladıktan sonra biz kendi üniversitemizi istiyoruz demeliyiz. Biz Kuşadası Didim’i de arkamıza alıp “Biz Kendi Üniversitemizi İstiyoruz Dersek” herkes bizi ciddiye almak zorunda kalır.

Çünkü bu üç ilçenin nüfusu aydın ilinin 5 katı oluyor nerdeyse işte biz bu gücü kullanmalıyız Çünkü Kuşadası ve Didim’in ekonomisi 6 ay canlı 6 ay değil ama Söke’nin ekonomisi 12 ay canlı. Biz yönetime geldiğimiz gün hemen sonra bu bölgedeki sivil toplum örgütlerini toplayarak birlik mesajı vereceğiz. Böylece birinci aşama hedefimiz 15 bin öğrenciye erişmek. Bu öğrenci sayısını yakaladıktan sonra zaten en küçük esnaftan en büyük esnafına kadar herkes canlanan ekonomiden payını alacaktır. Bir öğrencinin ortalama 1.000 tl harcadığını düşünürsek aylık 15 milyon Söke ekonomisine katkı sağlamış olacağız.

Bir diğer büyük projemiz ise “TİCARET ODASI BİNASI KOMPLEKSİ”

Aydın ilini başka şehirlerde “DAĞLARINDA YAĞ OVALARINDAN BAL AKAN ŞEHİR” diye tanımlarlar

Şehrimiz gerçekten konumu ve iklim şartlarıyla çok önemli ve kritik bir bölgede bulunmaktadır. Ben bunu şöyle tanımlıyorum Kıbrıs Türkiye için nasıl önem arz ediyorsa Söke de bu bölge için o kadar önem arz ediyor. Biz önce bu algıyı doru bir şekilde anlatmalıyız Sökenin nasıl bir cazibe merkezî olduğunu hissettirmeli ve anlatmalıyız. İnsanları Söke ye çekmek için farklı projeler üretmeliyiz ve hiçbir yerde olmayanı bulup uygulamalıyız Türkiye’nin hatta Dünyanın dikkatini çekmeliyiz.

Her şey önce hayalle başlar

Facebook kurucusu Mark Zuckerberg Projesini anlattığı zaman kimse ona da inanmadı

“Dünya Fuar Kenti Söke ”

Söke Dünya Fuar Kenti neden olmasın İşte biz sadece salt binalar içi boş bina yapmayacağız. Bu bir görev değil, proje değil “artık bir ihtiyaç ve zorunluluktur.” Artık dünya markaları , firmalar ürünlerini fuarlarda tanıtıyorlar biz bunda neden öncü olmayalım.

Dışarıdan misafiriniz geldiğinde nerede ağırlıyorsunuz? İthalat ihracat yapan firmaların misafirleri geldiğinde nerede konaklatıyor? Ben size sormak istiyorum? Kendi elimizle Kuşadası ve Didim’i popüler yapıyoruz. Gelen misafirlerimizi dışarıya göndermeyeceğiz. Bu tüm esnafın ve şirketlerimizin ihtiyacı.

İşte biz Söke’ye ve ticaret yapan üyelerimize Ticaret Odası Binası, çok lüks konaklama alanı, toplantı salonları, konferans salonları ve en önemlisi büyük kapsamlı fuar alanını birleştirerek “TİCARET ODASI KOMPLEKSİ” yapmak istiyoruz

Allah’ın izniyle Haluk Kutlay başkanımızın liderliğinde bu projeleri bir bir hayata geçireceğiz.

Geri «
İleri »