PLAJ VOLEYBOLU TURNUVASI BİTTİ

  • Alptekin Çınar
  • 1 Ağustos 2011
  • 0

Epirden 2011 Grand Women Serie Türkiye Finali Forum 29-31 Temmuz 2011 tarihlerinde Aydın’da gerçekleşti. Amerika, Brezilya, Ukrayna, Çin gibi farklı ülkelerden 16 takımın katıldığı turnuva, Türkiye’nin 9 ayrı şehrinden sonra Türkiye Finali için Aydın’da tamamlandı. 
Kent merkezinde oluşturulan suni plajda 3 gün boyunca müthiş bir çekişmeye sahne olan Epirden 2011 Grand Women Serie Türkiye Finali müsabakaları, bu akşam oynanan 3’üncülük ve şampiyonluk maçıyla sona erdi. Üçüncülük maçında Türk Gökçe –Fransız Vanessa ikilisiyle karşılaşan Norveçli Elin – Hanne ikilisi, maçtan galip ayrılarak turnuvanın üçüncüsü oldu. Turnuvanın finalinde Brezilyalı Angie – Arjantinli Alejandra ikilisiyle karşı karşıya gelen Ukraynalı Anzhela – Anna çifti, müthiş bir çekişmeye sahne olan maçta rakiplerini her iki sette de geride bırakarak 2-0’lık net bir galibiyet aldı. Yorucu bir turnuvayı şampiyonlukla tamamlayan ikili, sevinçlerini dans ederek seyircilerle paylaştı.

13 ŞEHİT VE TERÖR KURBANLARINA SAYGI
Epirden 2011 Grand Women Serie Türkiye Finali’nde dereceye giren sporculara kupa ve madalyaları protokol üyeleri tarafından verildi. Turnuvanın şampiyonu olan Ukraynalı Anzhela – Anna çifti, birincilik kupa ve madalyalarını Türk Voleybolunun efsane başkanı Nazi Bayamlıoğlu’nun elinden aldı.
Turnuvayı üçüncü olarak tamamlayan Norveçli Elin – Hanne ikilisinin ödül komisyonundan talepleri, sahada duygusal anların yaşanmasına neden oldu. Norvençli oyuncular, kazandıkları kupa ve madalyaları kısa bir süre önce ülkelerinde meydana gelen terör saldırılarında hayatlarını kaybeden 76 terör kurbanına hediye etti. Zaman zaman gözyaşlarına hakim olamayan Norveçli sporcuların bu talebi, turnuvaya katılan diğer oyuncular ve seyirciler tarafından ayakta alkışlandı.
Norveç ekibinin kendisine bu talebi ilettiğinde çok mutlu olduğunu ifade eden Epirden Beach Volley’in kurucusu Hasan Uğur Epirden, tüm sporcuların turnuva boyunca terör olaylarına karşı çok duyarlı davrandıklarını belirterek, “Norveç’te kısa bir süre önce ülkemizde de yaşandığı gibi ve hepimizin lanetlediği gibi çok büyük bir terör saldırısı oldu. Çok sayıda insan hayatını yitirdi. Norveçli oyuncularımız bu üzücü olayın ardından çok üzgün olmalarına rağmen sportif kültür ve ahlakları gereği turnuvaya devam etti. Turnuvayı bırakmadılar. Hak ettikleri bu madalyaları vahim ve terör saldırısında maalesef hayatlarını kaybeden Norveçlilere adadılar ve onların ruhlarına hediye ettiler. Kızlarımızın hepsi büyük bir centilmenlik göstererek 13 şehidimiz için maçlara siyah formayla çıktılar. Göğüslerinde ay-yıldız vardı ve en önemlisi göğüslerinde ‘Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez’ yazısı vardı” dedi.
Ayrıca turnuvada yapılan değerlendirme sonucunda En İyi Oyuncu Brezilyalı Angie Gonzeles, Ey İyi Defans Oyuncusu Ukraynalı Anzhela Zınchenko, En İyi Blok Oyuncusu Arjantinli Alejandra Adriana, En İyi Atak Hücum Oyuncusu Ukraynalı Anna Kosiak, Ümit Vaat Eden Yetek Türk Gökçe Çakın ve Fair Play Oyunları da Fransız Vanessa Bonacossi ve Çinli Cathy Caeng seçildiler.

GÖZYAŞLARINI TUTAMADI
Turnuvada gümüş madalya elde eden, En İyi Oyuncu ve Plaj Voleybolu Prensesi seçilen Brezilyalı Angie Gonzeles, gözyaşlarına hakim olmadı. Kürsüye omzundaki Brazilya bayrağı ve arkadaşlarının alkışları arasında çıkan Angie’nin mutluluğu gözlerinden okundu.

Geri «
İleri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir