RAMAZANIN EN GÜZEL ANI

  • sokerehber
  • 7 Ağustos 2012
  • 0

   AYDIN’DA SAKALI SERİF ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR 

– KOÇARLI’DA SEMT PAZARI ESNASINDA SAKALI ŞERİF ZİYARETE AÇILDI


Aydın İl Müftülüğü tarafından düzenlenen Ramazan ayı programı kapsamında 16 ilçe ve il merkezi olmak üzere 23 ayrı noktada düzenlenen Sakalı Şerif ziyaretleri Koçarlı’da devam etti. 


Koçarlı ilçe merkezinde bulunan Cihanoğlu Cami’de ziyarete açılan sakalı şerife ilçe merkezi ve köylerden gelen çok sayıda Müslüman ziyaret etti. 

Erkeklerin yanı sıra hanımların da ziyaret ettiği sakalı şerifin Ramazan ayı boyunca tüm ilçelerde ziyarete açılacağı belirtildi. Sakalı şerifin Ramazan ayı başında Aydın Merkez Emir Sultan Cami’de başlayarak ziyarete açıldığını belirten Aydın Müftülüğü, şu ana kadar Buharkent, Karacasu, Nazilli, Bozdoğan, Kuyucak, Yenipazar, Sultanhisar, Köşk, Çine, Karpuzlu ve Koçarlı’da ziyarete açıldığını, bundan sonra İncirliova, Germencik, Söke, Kuşadası ve Didim’de ziyarete açılacağını belirttiler.

Ramazan ayının en önemli gecesi olan Kadir Gecesi’nde ayrı bir program düzenleyen Aydın Müftülüğü, Sakalı Şerif’in Kadir Gecesi’nde Aydın Merkez Bey Cami’de ziyarete açılacağını belirttiler.

Geri «
İleri »

Bir cevap yazın