ŞEHİTLER ANILDI

  • sokerehber
  • 22 Eylül 2012
  • 0

Söke’de Şehit Hv. Plt. Astsb. Çvş. Numan Semerci ve tüm şehitler anısına ilk kez düzenlenen hava etkinliği öncesinde Şehitler Anıtı’na çelenk sunuldu.

22 Eylül 1939’da daha 18 yaşındayken şehit olan Sökeli Hv. Plt. Astsb. Numan Semerci’nin Ailesinden doğa ve hava sporları gönüllüsü Erkan Semerci tarafından organize edilen etkinliğe CHP Söke Belediye Meclis Üyesi Nimet İncedal, Söke Şehit Aileleri ve Gazileri Dayanışma Derneği Başkanı Hüseyin Çalışkan ve dernek üeyeleri, Söke CHP Kadın Kolları, Söke ADD başta olmak üzere doğa gönüllüleri de destek verdi. Grup Söke Kemalpaşa Parkı içinde bulunan Şehitler Anıtı’na çelenk bırakıp saygı duruşu ve istiklal marşı ile başta Sökeli Hv.Plt.Astsb. Numan Semerci başta olmak üzere tüm şehitleri andı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı sonrasında Söke ADD Başkanı Cafer Şahin, “Sökeli şehit Sökeli Hv.Plt.Astsb. Numan Semerci nezdinde tüm şehitlerimizi anıyorum. Son dönemde kaybettiğimiz vatan evlatları içimizi yakıyor. Bugünümüzü canlarını vatan için hiçe saymış şehit ve gazilerimize borçluyuz. Vefamızı göstermek anmak vicdani bir görevdir” dedi. Cafer Şahin açıklamasında Balyoz davasında 365 subay ve astsubay hakkında verilen kararı eleştirdi; “İçimizi acıtan siyasi bir karar verilmiştir. Dünyada ordusunu bu kadar yıpratan, halkının gözünden düşürmek için uğraşan iktidar görülmemiştir” dedi.

Söke Şehitler Anıtı’nda gerçekleşen saygı etkinliği sonrasında grup dağılırken; hava gösterileri için Söke’de buluşan yamaç paraşütçüsü, paramotor ve trike pilotları hava etkinliği için Güzelçamlı Millipark bölgesine geçti.

Geri «
İleri »

Bir cevap yazın