SERGİYE DAVETLİSİNİZ

  • sokerehber
  • 19 Mart 2012
  • 0

Çanakkale Savaşları sırasında çekilmiş 100 fotoğraftan oluşan, “Bir Hürriyet Türküsü Çanakkale”sergisi, 19 Mart’ta açılacak.

Çanakkale Savaşları sırasında çekilmiş,pek çoğu daha önce hiç yayınlanmamış ve sergilenmemiş 100 fotoğraftan oluşan,”Bir Hürriyet Türküsü Çanakkale”sergisi,19 Mart’ta Söke de Bedesten Sergi Salonunda açılacak. 

Söke Belediyesi tarafından,Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma günü etkinlikleri kapsamında düzenlenecek sergide, Çanakkale Zaferi’nin hangi şartlarda kazanıldığını anlatan 100 fotoğraf yer alacak. 

Serginin açılışı,19 Mart’ta,Söke  Belediyesi Bedesten Sergi Salonunda saat 11.00 de yapılacak.Söke Belediyesi tarafından düzenlenen sergi, 25 Mart’a kadar açık kalacak. 

Söke  Belediye Başkan Yardımcısı Levent Tuna yaptığı  yazılı açıklamada,Çanakkale Zaferi’nin, vatanın bütünlüğü ve milletin bağımsızlığı söz konusu olduğunda, Türk milletinin tüm engelleri aşabileceğinin en güzel simgesi olduğunu söyleyerek”Dünya tarihine altın harflerle yazılan, bizlere bu büyük zaferin gururunu armağan eden Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, vatanları uğruna hayatlarını feda eden bütün şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.Bu anlamı sergiye talep gelmesi halinde okullarımızda,belde ve köylerimizde de açmak arzusundayız” dedi. 

Geri «
İleri »

Bir cevap yazın