SÖKE AKP’DE GENEL MERKEZİN İSTEDİĞİ OLDU

  • Alptekin Çınar
  • 22 Ocak 2012
  • 0

Söke Ak Parti İlçe kongresinde genel merkezin işaret ettiği aday Namık Yıldırım’ın listesi kazandı.

LEVENT TUNCER-Söke’de Ak Parti İlçe Kongresi Morel düğün salonunda yapıldı. Kongrede iki ayrı liste yarıştı.  Divan Başkanlığını aynı zamanda Aydın Koordinatör Milletvekili olan Ak Parti Isparta Milletvekili Recep Özen’in yaptığı genel kurula Aydın Milletvekilleri Mehmet Erdem, Semiha Öyüş ve Ali Gültekin Kılınç, İl Başkanı Sadık Atay, çevre ilçe ve belde başkanları katıldı.

Eski ilçe başkanlarından Tanju Karaçancı ve mevcut ilçe başkanı Namık Yıldırım’ın hazırladığı iki ayrı listenin yönetime talip olduğu kongreye ilgisinin yüksek olması dikkat çekti. Milletvekilleri Semiha Öyüş, Mehmet Erdem, Ali Gültekin Kılınç ve İl Başkanı Sadık Atay genel kurulda yaptıkları konuşmalarda Ak Parti’nin Aydın genelinde son dönemlerde ciddi bir yükselişe geçtiğini söyleyerek, önümüzdeki 2014 yerel seçimlerde camiada sağlanılacak birlik ve beraberlik ile başarı çıtasının daha da yükselmesinin önemine değindiler.

Genel kurulda adaylardan Namık Yıldırım atama ile geldiği görevini seçilmiş olarak devam etme arzusunda olduğunu dile getirirken; diğer aday Tanju Karaçancı da, eski ilçe başkanları, meclis üyeleri ve sokaktaki vatandaşların baskısı ile aday olduğunu söyledi.

Genel kurul da yapılan seçimlerde genel merkezin ilçe başkanı olması yönünde işaret ettiği mevcut başkan Namık Yıldırım’ın listesi genel kurulda kullanılan 313 oy’un 222’sini alarak seçimi kazandı. Diğer aday Tanju Karçancı’ya 79 oy çıkarken, 12 oy geçersiz çıktı.

Namık Yıldırım’ın güven tazelediği genel kurul sonunda Söke Ak Parti’nin yeni Yönetim Kurulu’nda Hilmi Özcan, Mehmet Koyuncu, Halit Usluoğlu, Şule Tuntaş, Halil Kum, Özgür Atacan, Abdülbaki Bakanoğlu, İbrahim Yılmaz, Hasan Bayraktar, Mahmut Duman, Akif Pala, Mustafa Ali Öz, Tunay Şenol, Abdullah Yeniusta, Mehmet Saki Oğuz, Hilmi Ateş, Tuna Gökhan, İsmail Yaman, Turgay Sarıyıldız, Hikmet Tiryaki, Gülperi Karakaş, Aydın Garip, Hüseyin Şenoğlu, Şule Güney, Belkis Yavaşoğlu, Ali Çakırlar, Aydın Yalçın, Hanife Özbaşlı, Mehmet Zeki Yavaş’dan yer alıyor.

Geri «
İleri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir