Söke Amerikan Kolejinden Uluslararası İşbirliği

  • sokerehber
  • 23 Ekim 2018
  • Yorumlar Kapalı

Ukranya Milli Eğitim Bakanlığı ve Uluslararasi Üniversiteler Dünya Raiting Sıralamalarına göre Dünyanın En iyi 500 Üniversiteleri içerisinde 2018 güncel verilerilerine göre 411. Sırada olan V.N Kharkıv National Karazin Üniversitesi ile Okulumuz Özel Söke Amerikan Kültür Derneği Kolejleri arasında hem öğrenci ve akedemisyen değişim programları hem de Sınavsız Üniversite Öğrenci Okuma Protokolleri imzalanarak uluslararası eğitimde bir adım daha öne çıktı.

Protokolleri Söke Amerikan Kültür Koleji adına Genel Müdür Mehmet ÜNAL, Okul Müdürü Songül KARABIYIKOĞLU ve Ingilizce Öğretmeni ve proje Sorumlusu Natalia Uğur’un yürüttüğü çalışmanın  Genel Müdürü Mehmet Unal’in imzaları ile 2018/2019 Eğitim Öğretim yılında yürürlüğe girmesi kararlaştırıldı.

Yapılan Protokoller gereği Söke Amerikan Kültür Koleji öğrencileri Yurtdışı Eğitimlerinde karşılaşacakları “Hazırlık Sınıfı” eğitimlerini artık oturdukları yerden tamamlayabilecekler ve Tıp, Hukuk, Mimarlık, Mühendislik Fakülteleri gibi seçkin Fakülteleri Sınavsız olarak okuyabilecekler.

Söke Amerikan Kültür Koleji Genel Müdürü Mehmet Unal : ” Söke Amerikan Kültür Kolejleri bu önemli protokoller ile artık uluslararası bu önemli üniversitelerin bir işbirlikçisi olarak bilinmektedir. Okulumuz uluslararası eğitime gerekli önemi vermeye devam edecek.” diyerek yeni protokollerin müjdesini verdi.

Geri «
İleri »