Söke Amerikan Kültür Kolejinden Büyük Başarı

  • sokerehber
  • 16 Ağustos 2018
  • Yorumlar Kapalı

Söke Amerikan Kültür Kolejleri Sağlık Lisesi 2018 mezunu öğrencisi Ayşim Dönmez, yurt dışındaki bir üniversitenin Tıp Fakültesi’ni 1730 öğrenci arasından ilk 10’a girerek kazanarak meslek liseli öğrencilerin de her alanda başarılı olabileceğini gösterdi.

4 yıllık eğitimini aldığı Sağlık Lisesi’nde mesleki başarı ve yeterliliğe ulaşan Amerikan Kültür Kolejleri öğrencisi Ayşim Dönmez, okulunun ve Söke’nin gurur kaynağı oldu.

Meslek Lisesi’nde okuyan diğer arkadaşlarına da örnek olan Dönmez ile ilgili Okul Müdürü Songül KARABIYIKOĞLU: “Uluslararası geçerliliği olan ve YÖK’ün tanımladığı Tıp Fakültesi öğrencimizi ve ailesini kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. Şundan eminim ki bundan sonra her yıl böyle başarılara imza atacak öğrencilerimiz var.” ifadelerini kullandı.

Amerikan Kültür Kolejleri Kurucu Temsilcisi Ömer YARAŞ, Sağlık Lisesi öğrencisini ve ailesini kutlayarak “Hiçbir şey ulaşılamaz değildir. Doğru çalışma ve doğru planlamalar ile hedeflerimize ulaşabiliriz. Biz Meslek Lisesi Memleket Meselesi diyerek bu yola çıktık. Okulumuz öğrencisinin bu büyük başarısı; okulumuzda öğrencilerimize verdiğimiz doğru akademik ve mesleki eğitimin en güçlü ispatıdır.” diyerek Amerikan Kültür Kolejleri öğrencisi Doktor adayı Ayşim Dönmez ‘ı kutladı ve ödülünü takdim etti.

Geri «
İleri »