Söke Amerikan Kültür Kolejleri İngiltere’ de

  • sokerehber
  • 27 Temmuz 2018
  • Yorumlar Kapalı

Söke Amerikan Kültür Koleji öğrencileri, güneşin batmadığı imparatorlukta, dünyanın marka şehrinde ve İngiltere’nin başkentinde!

Söke Amerikan Kültür Koleji öğrencilerinden 18 öğrenci, 2 idarecileri ve 2 öğretmenleri ile birlikte İngiltere’nin en popüler öğrenci yurtlarından biri olan Fulham Broadway’de ve Londra’nın en elit semtlerinden biri olan Richmond’da İngiliz ailelerin yanında konaklarken, diğer dünya öğrencileri ile başkent Londra’daki yaz okulu programında buluştular.

2015’de Londra’nın en iyi dil okulu ödülünü alan Burlington School of English’te, tamamı İngiliz öğretmenlerden oluşan bir kadrodan, İngilizce konuşma odaklı bir eğitim aldılar. Öğrenciler, sahip oldukları İngilizce konuşma becerilerini, İngilizcenin anavatanında günlük yaşamda kullanarak öz güvenlerini geliştirme ve pekiştirme fırsatını da yakaladılar.

Söke’li öğrenciler, Londra’da değişik günlerde Buckingham Palace, St James’s Park, İngiliz Polis Teşkilatı Scotland Yard, Thames Nehri, Big Ben, Parlamento Binası, Covent Garden gibi Londra’nın ünlü cazibe merkezleri de ziyaret ettiler, bilgilendirildiler. Dünya kültürü ve mirasının en güzel örneklerinin sergilendiği dünyaca ünlü British Museum’da profesyonel İngiliz rehberler eşliğinde müzenin ilgi çekici galerilerini gezerek bilgi sahibi oldular, genel kültürlerine önemli katkı sağladılar.

Leicester Square’de M&M World ve Lego Shop’ta da keyifli zaman geçiren öğrenciler, China Town’ı da görme şansına eriştiler. London Eye’dan tüm Londra’yı yukarıdan izlediler ve bol bol fotoğraf çektiler. Öncesinde katıldıkları 4 boyutlu şov görülmeye değer güzellikte idi.

Öğrenciler, dünyaca ünlü mumyalar müzesi Madame Tussauds’da dünyaca ünlü film yıldızlarının, şarkıcıların, film kahraman ve karakterlerinin, sporcuların, devlet adamlarının, politikacıların, popüler kültürde yer alan tüm ünlü kişilerin balmumundan yapılmış heykelleri ile fotoğraf çektirdiler, bu ilginç müzede çeşitli incelemede bulundular.

Londra’nın ünlü Fransız restoranları zinciri Cafe de Rouge’da Fransız mutfağının en güzel örneklerinden tatma şansına erişen Söke Amerikan Kültür öğrencileri bu damak şöleninden sonra Londra’da West End District’te izlenme rekorları kıran 42nd Street isimli ödüllü müzikali izleme şansına eriştiler, dünyanın marka şehrinde, bu dünya kültür ve sanat şovunun bir parçası oldular.

Yurtta kalan öğrencileri, Londra’nın Richmond bölgesinde ikamet eden İngiliz aileleri ile bir akşam yemeğinde buluşarak, onlara Türkiye’den getirdikleri hediyeleri sundular ve İngiliz örf, adet, gelenek ve görenekleri, yaşam şekilleri hakkında bilgilendirilmeleri yanında, merak ettikleri soruların yanıtlarını aldılar.

Söke Amerikan Koleji öğrencileri, kariyerini Manchester City ve Real Madrid gibi dünyaca ünlü futbol kulüplerinde yapmış olan İngiliz futbol sihirbazı Jamie Knight’ın düzenlediği futbol derslerine katılarak, bir futbol maçı esnasında uygulanması gereken tüm stratejik futbol sırlarını öğrendiler. İşin uzmanından, uygulamalı futbol çalıştayına katılarak geniş bilgi sahibi oldular.

Serbest zamanlarında Londra’nın ünlü Oxford Caddesinde de alışveriş olanağı bulan Söke’li öğrenciler, kısa süre içinde uzun yıllar sürecek hem ulusal hem de uluslararası arkadaşları ile bir başka kültür gezisinde bir arada olmak dilediği ile yaz okulu programını başarı ile bitirdiler.

Başarı sertifikalarını okul yönetiminden veda partisi eşliğinde alan öğrenciler keyifle süren bu özel programda, uluslararası arkadaş çevresinden ayrılmanın hüznü ve Türkiye’de kendilerini hasretle bekleyen ailelerine kavuşmanın sevinci ile birbirlerine sarılarak veda ettiler. Geriye belleklerde hem bu güzel hatıralar, albümlerde de renkli kareler kalmış oldu.

Geri «
İleri »