Söke Amerikan Kültür Kolejlerinden Moral Ziyareti

  • sokerehber
  • 15 Kasım 2018
  • Yorumlar Kapalı

Söke Amerikan Kültür Kolejleri öğrencileri lösemi haftası kapsamında okullarında yapılan eğitim ve etkinliklerin sonrasında okul öğrencisi olan ve lösemiye karşı zafer kazanan Nisa Gökçe ile birlikte İzmir Behçet Uz Çocuk Hastalıkları Hastanesine moral ziyareti yaptılar.

Sağlık lisesi öğrencileri ve öğretmenleri ile yapılan ziyarette hastanenin onkoloji ve talasemi servisleri ziyaret edilerek hastane koridorları renklendirildi.

Yapılan ziyarette hastanede müzik şöleni ve palyaço gösterisi de yapan ziyaretçiler sosyal sorumluluk gereği okul içinde kendi harçlıklarından topladıkları yardımları da hastane vakfına bağışlayarak gönül aldılar.

Bağıştan oldukça memnun olduklarını ifade eden Vâkıf başkanı ve başkan yardımcısı bu tür ziyaretlerden memnun olduklarını ve ziyaretlerin hastaların moralleri üzerinde pozitif etki ettiğini ifade ettiler.

Ziyaret ile ilgili Amerikan Kültür Kolejleri Müdürü Songül Karabıyıkoğlu da “Amerikan Kültür Kolejleri olarak sosyal sorumluluk projelerinde yer almak öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve okul yönetimi olarak bizleri çok mutlu etmektedir. Amerikan Sağlık Lisesi olarak bağışlarımız ve çalışmalarımız devam edecektir” ifadelerini kullandı.

Geri «
İleri »