Söke (Anadolu) Lisesi Temiz

  • Alptekin Çınar
  • 28 Ekim 2020
  • 0

Söke’liler tarafından Söke Lisesi olarak bilinen Söke Anadolu Lisesi Okulum Temiz belgesi aldı.

Konu ile ilgili okul müdürü Ayhan Türk sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı;

“Milli Eğitim Bakanlığı ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) arasında, 27 Temmuz 2020 tarihinde imzalanan “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İş Birliği Protokolü” kapsamında, hijyen şartlarının geliştirilmesi, enfeksiyon önleme ve kontrol süreçlerinin tutarlı, geçerli, güvenilir, tarafsız bir anlayışla sürdürülmesi amacıyla başlatılan “Okulum Temiz” belgelendirme programına başvurumuzu Söke Anadolu Lisesi olarak gerçekleştirmiştik.
Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Belgelendirme Programında yer alan kriterleri yerine getiren Söke Anadolu Lisesi , “Okulum Temiz Belgesi” alarak Covid19 salgının önlenmesine yönelik okul içinde uyguladığı önlemleri tescillemiş oldu.
Korona virüs (Covid19) salgını tehlikesine karşı öğrenci, veli ve çalışanlarının sağlığını korumak için üst düzey önlemler alan Söke Anadolu Lisesi gerçekleştirilen denetimler sonucu “Okulum Temiz Belgesi’ni Söke’deki Resmi okullar arasında almaya hak kazanan okulların arasında yer almanın mutluluğunu yaşıyor.
Öğrencilerin ve çalışanların sağlığının birinci planda yer aldığı Söke Anadolu Lisesi sağlıklı bir okul ortamı oluşturabilmek amacıyla alınabilecek tüm fiziki önlemleri aldık. Dijital ateş ölçerler ile kontroller yapıyoruz. Personellerimiz görevlerinin başında. Sıralarda tek kişi oturuyor, Mesafe, Maske ve Temizlik kurallarına Söke Anadolu Lisesi fiziki yapıda ve işleyişte her türlü tedbiri almıştır. Okulların yüz yüze eğitime başlayacağı günlerde kullanacağımız prosedürleri yazılı hale getirdik. İçinde bulunduğumuz bu süreci sağlıklı şekilde atlatıp bir an önce öğrencilerimize kavuşacağımız günleri özlemle bekliyoruz.
“Çok zor bir dönemden geçiyoruz. Bu süreci atlatıp bir an evvel öğrencilerimizle bir araya gelmeyi arzuladık. Bunun için çok ciddi hazırlıklar yürüttük ve bugün bu belgeyi almanın haklı gururunu yaşıyoruz.
‘‘Okulum Temiz Belgesi’’ alınmasında emeği geçen, müdür yardımcımıza, öğretmenlerimize, personelimize, velilerimiz ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.’’Söke Anadolu Lisesi ailesine hayırlı olsun.”

Geri «
İleri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir