Söke Basınından ADÜ’ye Tepki

  • Alptekin Çınar
  • 28 Temmuz 2020
  • 0

KAMUOYUNA
Birçok eğitim yılı geride kalmışken; yıllardır Söke’lilerin beklediği Mimarlık ve Tasarım Fakültesi başta olmak üzere açılacağı söz verilen yeni bölümlerin açılamadığını görmekteyiz.
Bu tepki ve talepler her dile geldiğinde Söke’lilerin ağızlarına bir parmak bal çalarak; yeni gelişmeler için söz verenler maalesef Söke için harekete geçmemişlerdir.
Yani Adnan Menderes Üniversitesi’nin Söke’ye bakış açısı bir türlü değişmemiştir.
Üniversite sınav sonuçlarının yeni açıklandığı bu günlerde Söke’miz Mimarlık Fakültesi yada Mimarlık alt bölümlerinin tercih kılavuzunda yer almadığı, Söke’de öğrenci sayısı artışını sağlayacak yeni bölümlerin de açılmadığını görmekteyiz.
Bu nedenlerle 2020 yılı Ocak ayının başında Söke Basını olarak ADÜ yönetiminin Söke’ye bakış açısına karşı gündeme getirdiğimiz tepkimizi bir kez daha dile getiriyoruz. Üniversite yönetiminin basın yemeğine, ilçemiz basın mensuplarının çoğunluk kararı ile katılmama kararı aldığımızı belirtiyoruz.
Sivil toplum önderlerini, yerel siyasetin temsilcilerini, yerel yöneticilerimizi ve devletimizin temsilcilerini üniversitenin Söke’ye karşı anlayışını değiştirmesi yönünde BASIN olarak bizim verdiğimiz bu tepkilere katılmalarını ve mücadele etmelerini diliyoruz.
Söke’miz için, Söke’lilerin kendi dişinden tırnağından artırarak yaptığı fakülte binalarının hak ettiği değeri bulması, Söke’nin eğitim kenti de olabilmesi için mücadelemiz devam edecektir.
Saygılarımızı sunarız.
ALİ ESMER
Aydın Gazeteciler Cemiyeti (AGC)
LEVENT TUNCER
Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti (ABGC)

Geri «
İleri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir