Söke Belediyesi İle Tapu Müdürlüğü Protokol İmzaladı

  • Alptekin Çınar
  • 24 Haziran 2021
  • 0

Söke Belediyesi Ve Tapu Müdürlüğü İşbirliği Protokolü İmzalandı.

 

Söke Belediyesi, vatandaşların Tapu Müdürlüğündeki işlerini daha kolay çözmeleri amacıyla önemli bir protokole imza attı. Belediye ile Tapu Müdürlüğü arasındaki işlem yoğunluğun azaltılması, işlemlerin belediyeye gelmeden çözülmesi ve işlem süreçlerini kısaltılması amacıyla yeni bir işbirliği yapıldı.

Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel ve Söke Tapu ve Kadastro Müdürü Osman Çetin Sarı tarafından imzalanan protokolle, Belediye ile Tapu Müdürlüğü arasındaki işlem yoğunluğun azaltılması ve vatandaş memnuniyeti hedefleniyor. Gerçekleştirilen işbirliği ile vatandaşlar tapu işlemlerini tamamlamak için belediyeye gelmeden Tapu Müdürlüğünde bina, arsa ve arazilerin rayiç değerlerini öğrenebilecek ve işlemlerini güvenli ve hızlı bir şekilde tamamlayabilecek. Kurumlar arasında kurulacak güvenli bir ortamda kurulacak bağlantı ile doğru ve hızlı bir şekilde verilere erişim, paylaşım ve kullanım sağlanacak.

Göreve gelmesiyle birlikte Koordinasyon Merkezi, WhatsApp Hattı ve Mobil Hizmet aracı gibi dijitalleşme ve mobilize olma yolunda önemli adımlar atan Başkan Tuncel çağın gerekliliklerini yerine getirmeye devam ediyor. Vatandaşlara iyi hizmet sağlamayı amaçladıklarını belirten Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel; “İmzalanan protokolün vatandaşlarımız için çok iyi bir hizmet olduğunu düşünüyorum. Böylece Tapu Müdürlüğüne giden vatandaşlarımız Söke Belediyesine gelmek zorunda kalmadan bütün işlemlerini Tapu Müdürlüğünde halledecek. Vatandaşlarımıza hayırlı olsun.” diyerek vatandaşları imzalanan protokolün müjdesini verdi.

İmzalanan protokolün vatandaşlara kolaylık getireceğini belirten Tapu Müdürü Osman Çetin Sarı; “ Bu protokolün amacı taşınmazların rayiç bedellerinin Tapu Müdürlüğünce sistem üzerinden alınarak vatandaş bürokrasisinin azaltılması, Belediyede rahatlığı sağlamak ve Tapu Müdürlüğünde personelimizin rahat bir şekilde rayiç bedellere ulaşarak işlemleri rahat bir şekilde hazırlamalarını sağlamak. Her iki kurum içinde çok faydalı olacak ve iki kurumu da rahatlatacak bir protokol” dedi.

Geri «
İleri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir