Söke Belediyesi Kıyı Ege Turizm Fuarı’nda

  • sokerehber
  • 22 Şubat 2018
  • Yorumlar Kapalı

Turizm sektörün önde gelen temsilcilerini bir araya getiren Ege Bölgesi Ağırlama Konaklama Teknolojileri ve Ev Dışı Tüketim Fuarı Kuşadası’nda gerçekleşiyor. Ege’nin turizm kentlerinin de katılımcı olduğu Kıyı Ege Turizm Fuarı’nda Söke Belediyesi de yerini aldı.

“TARİH VE DOĞANIN, YILANBALIĞI’NIN KENTİ SÖKE”

Fuarda açılan stantta Priene, Myus, Kemalpaşa Evleri, Tarihi Doğanbey Köyü, tarih öncesi kaya resimleri gibi doğal ve kültürel güzelliklerin yanında, yılanbalığı, çam balı, tatlımaya ekmeği gibi yerel ürünler tanıtılıyor. Fuarın ilk gününde oldukça ilgi gören Söke Belediyesi standına gelenler birçok lezzeti de tadarken; Söke’nin tescilli körüklü çizmesinin yapımı da ustası Mustafa Avcığoğlu tarafından sergilendi. Söke Belediyesi Halk Oyunları ekibinin de renk kattığı Söke Belediyesi standı, turizm fuarı katılımcılarının oldukça ilgisini çekmeyi başardı. Stantta ayrıca akvaryum içinde yer alan Serçin’in Bafa Gölü yılanbalıkları ilgi odağı oldu.

“DAHA FAZLA TANITIMA İHTİYAÇ VAR”

Aydın ilinin Kuşadası ve Didim gibi iki önemi turizm merkezine sahip olduğunu bunun yanında Söke’de Priene, Serçin, Karina, Doğanbey gibi doğal ve kültürel değerlere ev sahipliği yaptığını söyleyen Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran; Türkiye turizminin tanıtıma ihtiyacı olduğunu söyledi. Bu tür fuar organizasyonlarının tanıtım açısından önemli olduğunu belirten Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran; “Söke Belediyesi olarak ilçemizin değerlerini öne çıkarmak üzere fırsatları kaçırmamaya çalışıyoruz. Söke’nin markalarını yaratmak, ülkemizde dünyada tanınmasını sağlamak için ciddi çalışmalarımız var. Fuar ve tanıtım organizasyonlarını da bu anlamda önemsiyoruz” diye konuştu.

Geri «
İleri »