SÖKE BELEDİYESİ OKULLARI UNUTMADI

  • Alptekin Çınar
  • 8 Ekim 2012
  • 0

Söke Belediyesi ilçede eğitim gören ihtiyaç sahibi 720 öğrenciye okul kıyafeti ve kırtasiye malzemesi yardımı yaptı. 
Her yıl yeni eğitim-öğretim yılında Söke’de öğrenim gören ihtiyaç sahibi öğrenciler için okul kıyafeti ve kırtasiye malzemesi yardımları, Söke Belediyesi tarafından ücretsiz olarak dağıtılıyor.

Bu yıl ilçede bulunan 18 ilköğretim okulu müdürlüklerinden alınan ihtiyaç sahibi öğrenci listelerine göre dağıtımı yapılan kırtasiye ve okul kıyafetleri, okul müdürlerine teslim edildi. 8 ilköğretim okulundan ihtiyaçları belirlenen 40’ar öğrenci olmak üzere toplam 720 öğrenciye kırtasiye ve okul kıyafeti yardımı yapıldı. 450 öğrenciye kırtasiye ve çanta, 270 öğrenciye ise kıyafet yardımı tamamlandı.

Eğitimde fırsat eşitliğine katkı sağlamak adına imkanlar dahilinde eğitim yardımı yaptıklarını belirten Söke Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi, Sosyal Belediyecilik anlayışı gereği, sosyal yardımlaşma faaliyetlerini sürdürdüklerini söyledi. Başkan Özekmeçi; “Söke’de öğrenim gören ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin ihtiyaçları olan okul kıyafetleri ve kırtasiye malzemeleri kendilerine belediyemiz tarafından okul müdürlerimiz aracılığı ise ücretsiz olarak dağıtılıyor. Amacımız hem öğrencilerimize hem de velilerine biraz olsun katkı sağlayabilmek. Her yıl gerçekleştirdiğimiz uygulamayı bu yılda gerçekleştirmiş olmaktan mutluyuz. Bundan sonraki yıllarda da kırtasiye ve okul kıyafeti yardımlarımızı yapmaya devam edeceğiz. Sosyal Belediyecilik anlayışı içinde belediyemiz yardıma muhtaç vatandaşlarımızın ihtiyaç duydukları anlarda yanlarında olmaya gayret ediyoruz. Bizim için kutsal görevlerden birini daha layıkıyla yerine getirmekten dolayı vicdani rahatlık ve huzur içindeyiz” diye konuştu.

Geri «
İleri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir