Söke Belediyesi’nin ‘Geleneksel Pil Toplama Yarışması’nın Ödülleri Verildi.

  • Alptekin Çınar
  • 6 Ocak 2024
  • Yorumlar Kapalı

Söke Belediyesi ve Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) Derneği iş birliğiyle düzenlenen geleneksel pil toplama yarışması sonuçlandı. Öğrencilerin çevre bilincine katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirilen yarışmada dereceye giren okullar belirlenirken ve ödüller sahiplerini buldu.

Yarışmada; 120 Kg. atık pil toplayan Çeltikçi Ortaokulu birinci, 119 Kg. pil toplayan Cumhuriyet Anadolu Lisesi ikinci, 57 Kg. pil toplayan Hilmi Fırat Anadolu Lisesi üçüncü oldu.

Dereceye giren okullar başta olmak üzere atık pil toplayıp doğanın korunmasına katkı sağlayan tüm okullara hediye ve belgeleri takdim edildi. Söke Belediye Başkan vekili Mehmet Arif Ceylan beraberinde Söke Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü Şefika Katipoğlu okulları ziyaret ederek kutladı.

Yarışmada 50’şer Kg. atık pil toplamayı başaran diğer okullar ise şöyle: Behiye Hanım Ortaokulu, Güllübahçe Atatürk İlkokulu, Doğa Koleji, Kocagöz Ortaokulu – Kocagöz Anaokulu, Amerikan Kültür Anasınıfı, Batı Çimento Ortaokulu.

Toplamda 649 Kg atık pil toplanarak, çevre dostu bir geleceğe katkı sağlandı. Her 50 kg atık pil toplamış okula iki top seti hediye edilirken, birinci olan Çeltikçi Ortaokulu’na ise özel olarak bir robotik kodlama seti verildi.

Geleneksel atık pil toplama yarışmasıyla katılımcı okulların çabaları, çevre bilincini artırmaya yönelik atılan adımlar bir kez daha ödüllendirilmiş oldu

Geri «
İleri »