SÖKE CHP: İÇİMİZ BURUK

  • sokerehber
  • 24 Ocak 2013
  • 0

CHP Söke İlçe Başkanı Osman Ünsal, “Memleketimiz tarihinde birer kara leke olan faili meçhul cinayetler tüm zamanaşımlarına rağmen içimizde kanamaya devam ediyor” dedi. 
CHP İlçe Başkanı Osman Ünsal, Adalet ve Demokrasi Haftası ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “24 Ocak 1993 yılında değerli gazetecimiz Uğur Mumcu’yu kaybettik. Memleketimiz tarihinde birer kara leke olan faili meçhul cinayetler tüm zaman aşımlarına rağmen içimizde kanamaya devam ediyor. Bu ülkenin aydınlık yüzleri hain pusularla hayatlarını kaybettiler. Onlar Mustafa Kemal ilkelerini benimsemiş daha aydın daha bağımsız daha hoş görülü bir ülke için savaş veriyorlardı. Ancak bizim cehalete karşı verdiğimiz savaş gizli karanlık güçlerin bize savaş açmasıyla sonuçlandı. Evet, Uğur Mumcu’lar Bahriye Üçok’lar Ahmet Taner Kışlalı’ları kaybettik. Maalesef kaybetmeye de devam ediyoruz. Bugün hapishanelere mahkûm edilen onlarca gazetecimiz aydınımız var. Bu tutuklamalarında bizim gözümüzde cinayetten farkı yok. Bu ölümlerin arkasından zaman aşımlarını sürdürebilirler. Ancak Türk Milleti’nin zihninden ve kalbinden bu acıların izlerini silmeye ne zaman aşımı ne de derin güçlerin baskıları yeterli olamayacaktır.


Bizler bu cinayetlerinin faillerini belki şahıs olarak tespit edemedik ancak yok edilmeye çalışılan bu ülkenin aydınlık yüzleri, katiller aydın Türkiye Cumhuriyeti’ne kasteden bilindik düşmanlardır. Karanlığa karşı savaşımız devam edecektir. Bugün 24 Ocak Uğur Mumcu’yu anma törenleri hapishanede olan gazetecilerimizin varlığı sebebiyle daha bir buruk geçecek. Ancak biz onların ölümü pahasına bizlere gösterdiği yolda yürümeye devam edeceğiz. Bir kez daha hayatlarını bağımsızlığa adamış gazetecilerimizi saygı rahmet ve özlemle anıyor ve tutuklu gazetecilerimizin bir an önce özgürlüklerine kavuşmasını diliyoruz” dedi.

Geri «
İleri »

Bir cevap yazın