Söke Enfa Okullarından Yaz Önerileri

  • sokerehber
  • 3 Temmuz 2018
  • Yorumlar Kapalı

Yeni Sezona Zinde Başlamak İçin Yaz Önerileri

Öğrenciler bu önerilerle eylül ayında başlayacak olan yeni öğretim yılına keyifle girecekler.

Başarılarıyla Söke’de adından sıkça söz ettirmeye başlayan Söke Enfa Okullarından yaz tatilindeki öğrenciler ve veliler için altın değerinde tavsiyeler geldi.

Söke Enfa Okulları Müdürü Mustafa Çelik aileler ve öğrencilerin yaz tatilinde yapacakları basit bazı uygulamalarla hem yeni sezona zinde başlayabilecekleri hem de kişisel gelişimlerine katkı yapabileceklerini söyledi.

Çelik açıklamasında şu tavsiyelerde bulundu;

Gönüllü olarak sosyal sorumluluk çalışmalarına dahil olun. Hem öğrenciler hem de velilerimiz bir sahil kenarında atık toplamak gibi basit bile olsa bir etkinlik içinde bulunmalılar. Topluma fayda sağlayacak bu tür etkinliklerin yapılması öğrencilerimiz için eşsiz bir deneyim olacaktır. Burada elde ettikleri deneyimleri de ileriki yaşamlarında kullanabileceklerini göz ardı etmemek gerekir.

Bireysel yeteneklerinizi geliştirmek için gerekli girişimlerde bulunun. İleride yapmayı düşündüğünüz meslek ile ilgili veya kişisel olarak keyif aldığınız ve yetenekli olduğunuz konularla ilgili mutlaka planlı bir çalışma programı hazırlayın. Bu hem yeteneğinizi geliştirecek hem de keyifle vakit geçirmenizi sağlayacaktır. Bunun yanında online eğitim programlarına katılarak bilgilerinizi tazeleyebilirsiniz.

Beyninizi aç bırakmayın. Tiyatro, sinema, spor aktiviteleri, bir müze gezisi, kitap, dergi okumak gibi bir çok değişik aktivite yaparak beyninizi besleyebilirsiniz. Özellikle okumak kelime dağarcığınızın inanılmaz derecede artmasına yardım eder. Yeni olaylar karşısında yeni bakış açıları kazanmak bu tür aktivitelerle mümkün olabilir.

Spor yapın. Hem de her gün. Sahip olduğunuz en değerliı varlığınız bedeniniz. Bu yüzden ona her şeyden daha iyi bakmamız gerekiyor. Sağlık sorunları yaşarken başarılı da olmanız zaten çok mümkün değildir. Bu nedenle bedeninizin en güçlü bakım kaynağı olan spor aktivitelerini asla göz ardı etmeyin. Düzenli spor sayesinde disiplin duygusunun gelişmesi de size ders zamanlarında ekstra avantaj sağlayacaktır.

Söke Enfa Okulları Kurucusu eğitimci Fatih Beyazoğlu da konu ile ilgili şunları söyledi;

Yoğun bir eğitim öğretim dönemini geride bıraktık. Çocuklarımız doyasıya tatillerini yapacaklar. Bu onların en doğal hakkı. Ancak bizim eğitimci olarak çocuklarımıza tavsiyemiz bu 3 aylık sürenin tamamında tatil yapmamaları. Sayın Müdürümüz Mustafa Çelik’in de söylediği gibi ilerideki yaşamlarına yön verecek olan çalışmaların temelini atmak üzere bazı aktiviteler içinde bulunmalarını öneriyorum. Sayılan aktivitelerin zaten keyifle yapılacağını düşünüyorum. Bizler de okulda görev yapan eğitimciler olarak sıkı bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yeni sezonda çocuklarımızla bomba gibi bir yıl geçireceğimize inancım tam.

Söke Enfa Okulları İletişim : 0 256 513 14 53

Geri «
İleri »