Söke Fırsattan İstifade Temizleniyor

  • Alptekin Çınar
  • 3 Mayıs 2021
  • 0

Tam Kapanmayı Fırsat Bilen Söke Belediyesi Cadde Cadde Sokak Sokak Temizliğe Başladı

Söke şehir merkezinde bayram ve korona temizliği bir arada. Tam kapanmayı fırsat bilen Söke Belediyesi ekipleri cadde cadde, sokak sokak temizlik ve dezenfekte çalışması yapıyor.
Söke Belediyesi ekipleri, geniş kapsamlı temizlik filosuyla temizlik çalışmasına başladı. Faraş, süpürge araçları, yıkama derken, bir yandan da ilaçlı sularla dezenfekte çalışması yapılırken, diğer taraftan da gerekli görülen noktalar da badana çalışması yapılıyor.
Sabah saatlerinde ilk etapta Kemalpaşa Mahallesi Gündoğdu, meydan, Fabrika, Azim Sokaklar ve 6 Eylül Caddesi’nden devam eden çalışmalar, Ömer Koyuncuoğlu, Albayrak, Koçlar Caddesi’nden santral garajın yanında son buldu. Günün ikinci etabında Yenicami Mahallesi Bağarası Caddesi, Egemed Hastanesi çevresi, Yörük Sokak, Tren Garı çevresinde çalışma devam etti.
Kapanma sürecinde yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi başlatılan temizlik çalışmasında Koronavirüs ile mücadele tedbirleri kapsamında ilaçlama da yapılırken; güzergahlardaki çöp konteynırları da yıkanarak pırıl pırıl hale getiriliyor.
Söke’nin tüm merkez mahallelerini belirlenen program dahilinde kapsayacak çalışmada mavi kategoriye geçiş hedefleniyor.
Salgın sürecinin başından bu yana toplu sağlığını korumak amacıyla çalışmaların titizlikle yürütüldüğünü dile getiren Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel; “Tam kapanma sürecini fırsat bilerek, vatandaşlarımız evlerindeyken bizlerde ilçe merkezinde kapsamlı temizlik ve dezenfektasyon çalışması başlattık. Bu süreci her birimiz üzerine düşeni yaparak elbirliği ile aşacağımız inancıyla kentimizi de hep birlikte temiz tutmak için çaba sarf etmeliyiz. Tüm halkımıza sağlıklı günler diliyorum” dedi.

Geri «
İleri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir