SÖKE HUZUREVİNDE KORE GAZİSİNİN GÖNLÜ ALINDI

  • sokerehber
  • 6 Kasım 2012
  • 0

GAZİYE TÜRK BAYRAKLI DOĞUM GÜNÜ PASTASI HAZIRLANDI
Haber: Hamdi Akgül
Söke Hilmi Fırat Huzurevi’nde her ay geleneksel olarak yapılan toplu doğum günü kutlamasında, Kore Gazisi Murat İrven’in 84 yaşına bastığı gün kendisine hoş bir sürpriz hazırlandı. Huzurevi Müdürü Hülya Kurtay ve İkincibahar Derneği Başkanı Dilek Yavuzyılmaz’ın öncülüğünde Huzurevi aşçısı Yalçın Çökek tarafından hazırlanan Türk bayraklı dev doğum günü pastası ile birlikte müzik eşliğinde sürpriz hazırlayan huzurevi yaşlıları ve çalışanları, ekim ayı doğumlu huzurevi yaşlılarından Ahmet Tokmak, Mehmet Çiftçi ile Fettah Dirilen ve memur Ahmet Kızılaslan’la birlikte Kore Gazisi Murat İrven’i alkışlarla salona davet ettiler.
Huzurevi Müdürü Hülya Kurtay, “Hilmi Fırat Huzurevi ailesi olarak her ay toplu doğum günü kutlaması yapıyoruz ama bugünün hepimiz için ayrı önemi var. Bugün Kore Gazisi Murat İrven’in de doğum günü. Pastamızı onun için özel hazırladık. Hep birlikte ona sürpriz yapmak istedik. Murat amca iyi ki varsın. Sen bizim gururumuzsun. Sana sağlıklı nice yıllar diliyoruz” diyerek, kendi eliyle pasta yedirdi.
İkincibahar Derneği Başkanı Dilek Yavuzyılmaz, bütün yaşlıların hizmetleri ile ülkemize katkıda bulunduklarını belirterek, “Murat amcamız da Kore’de günlerce ölümle burun buruna kalmış, canını seve seve vermeye hazır olduğu Türk tugayı içinde arkadaşları gözünün önünde şehit düşmüş, kendisi de ağır yaralı olarak savaşın en zor günlerinde bulunmuş kahraman bir gazimizdir. Onun bu özel gününde bulunmaktan bende çok mutluyum” dedi.
Toplu doğum günü kutlamasının organizasyonunu memurlardan Sevinç Tanıska, sunumu Vildan Özdemir yaparken, hemşire Dilek Koşar da okuduğu şarkılarla eğlenceye renk kattı. Huzurevi yaşlıları ve çalışanları birlikte oyuna kalkarak gönüllerince eğlendiler.

Geri «
İleri »

Bir cevap yazın