SÖKE MHP AĞAÇLIDAYDI

  • sokerehber
  • 7 Mart 2013
  • 0

Söke MHP İlçe Teşkilatı, köy gezilerini Ağaçlı köyü ile sürdürdü.

Söke MHP İlçe Başkanı Metin Mutafoğlu, başkan yardımcısı Mustafa Karagöz, yönetim kurulu üyeleri; Ahmet Menderes, Savaş Koca, Ferhat Kılıçoğlu, Gökhay Hürriyet, Sezgin Püslü, Aydın İl Genel Meclisi Üyeleri Mehmet Ali Oklay ile Orhan Ateş, Söke Belediye Meclis Üyeleri Ekrem Akpınar, Oğuz Eryıldız, Aydın Milletvekili adayı Gülnur Er, Kadın Kolları Başkanı Yeşim Sümer ile kadın kolları yöneticileri ve partililerin katılımıyla Ağaçlı köyüne gelen MHP heyetine, Ağaçlı Köyü Muhtarı ve köylüler tarafından karşıladı.

Kadın ve gençlerin de yer aldığı kalabalık bir grup tarafından misafir edilen Söke MHP yöneticilerine, evlerinin penceresinden sevgi gösterisinde bulunan köy halkı da eşlik etti. İşyeri ve ev ziyaretlerinin ardından köy kahvesinde sohbet edildi.

Söke MHP İlçe Başkanı Metin Mutafoğlu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkesi Türk Milletinin mensubu olarak gördüklerini ifade ederek, “MHP olarak, ötekileşmeye ve bölünmeye karşıyız. Dini ve milli değerlerimizle bütünlüğü savunuyoruz. Türk Milletinin oyları ile iktidara gelen Başbakanımız, Türk Milliyetçiliğini ayaklar altına aldığını söylüyor.

AKP’nin gerçek yüzü ortaya çıktı. Biz Büyükşehire karşı değiliz ama ortaya çıkan tablo ile şehir devletlerinin yapılanmasına gidileceğinden endişelerimiz var. Asırlık köylerimizin, beldelerimizin tüzel kişilikleri ve mal varlıkları ellerinden alınıyor. Köylerimiz ve beldelerimiz yeni vergi yükünün altında ezilecek. Yasa yapılırken sizin fikrinizi sormadılar. Vereceğiniz oylarla MHP’ye görev verin. Sizden alacağımız emaneti hizmet olarak değerlendireceğiz. Kısa dönem iktidarımızda verdiğimiz hizmetleri kaldığımız yerden devam etmek istiyoruz” dedi.

 

Aydın İl Genel Meclisi Daimi Encümen Üyesi Mehmet Ali Oklay, özel idarelerin kalkması ile hizmet ve yönetim boşluğu doğacağını ifade ederek, “Aydın Özel İdaresi olarak 2013 yılı bütçemiz 165 milyon lira. İzmir’in ise bütçesi 180 milyon lira. İl Genel Meclisi olarak başarılı çalışmalarımız neticesinde yapılan hizmetler köylerimize ne derece dönecek bu konuda ciddi endişelerimiz var.

30 Mart 2013’te bir köyümüzün su pompası arıza yapsa, muhtar olmayacak, İl Genel Meclisi olmayacak. Derdinizi anlatacağınız bir kurum henüz oluşmuş olmayacak. Hizmeti nereden alacaksınız? Ağaçlı köyünün 4 km. lik parke döşeme yolunun yapımı MHP’nin iktidar ortağı olduğu İl Genel Meclisinin ayırdığı ödenekle yapıldı. Aynı yolun başlangıcı Söke Belediyesi, sonu ise Davutlar Belediyesi’nin sorumluluk alanı.

2 belediye de bu yolları yapamadı. Karşılaştığımız tablo ile mahalleye dönüştürülen köylerimize hizmetlerin gidemeyeceği yönünde endişelerimiz var. Her köyümüze yatırımlarımız oldu, bu nedenle başımız dik olarak karşınızdayız. Vereceğiniz oylarla MHP’yi belediye seçimlerinde de iktidar yapmanızı bekliyoruz” dedi.

Aydın İl Genel Meclisi Üyesi Orhan Ateş de yaptığı konuşmasında, siyasetin temelinin hizmet vermeye yönelik bir anlayış içinde yapılması gerektiğini kaydederek, “Yalan dolanla yapılan siyaset o kişinin ayağına mutlaka dolaşır. MHP olarak hizmet aşkımız ve siyasi tecrübemizle göreve hazırız” dedi.

Söke Belediye Meclis üyeleri ve yönetim kurulu üyeleri de söz alarak, birlik ve beraberlik içinde Söke’ye hizmet etme azminde olduklarını ifade ettiler.

Ağaçlı Köyü Muhtarı Mehmet Bilgiç ve köy halkı MHP İl Genel Meclisi üyelerinin hizmetlerinden ve köylerine yapılan ziyaretten memnun kaldıklarını belirterek, teşekkür ettiler.

Geri «
İleri »

Bir cevap yazın