Söke Mimarlık Fakültesi Yalan mı Olacak?

  • sokerehber
  • 11 Ağustos 2018
  • Yorumlar Kapalı

Söke’liler Rektör’den Cevap Bekliyor

Üniversite sınavları bitti. Tercih listelerinin yayınlanmasına günler kala Söke’de “Mimarlık fakültesi ne oldu?” soruları tekrar sorulmaya başlandı.

Bu bina diğer fakülteler için ek bina olarak yapılmadı

Fakülte binasının eksiksiz olarak bitirildiği ve içinde halihazırda başka fakültelerin kimi sınıflarının ders işlediği Söke’liler tarafından biliniyor.

Söke’liler Türkiye’de eşi benzeri pek görülmeyen bir yardımlaşma ile yaptırdıkları fakülte binasının Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Cavit Bircan tarafından görülmesini istiyorlar. Konu ile ilgili çeşitli sivil toplum kuruluşlarının girişimleri olmasına rağmen şimdiye kadar Bircan’dan ses gelmemesi Söke’lileri endişelendiriyor.

Haziran ayında Söke Genç İşadamları Derneği tarafından düzenlenen ve Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu’nun da katıldığı bir yemeğin ardından dernek başkanı tarafından yapılan açıklamada “ADÜ Rektörümüz Prof.Dr. Cavit Bircan müjdeyi verdi. Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Söke’nindir ve Söke’de kalacak” denilmişti.

Şimdi Söke bu yıl Mimarlık ve Tasarım Fakültesi ile tercih klavuzunda yer almak istiyor. Bu konu ile ilgili Rektör Cavit Bircan’dan gelecek olumlu açıklamayı bekliyor.

Geri «
İleri »