Söke Nebahat Alpan Velilerine Güzel Haber

  • Alptekin Çınar
  • 11 Kasım 2020
  • 0

Aydın’ı da etkileyen depremden etkilenen Söke Nebahat Alpan İlkokulu ve Ortaokulu binalarının kullanılamaz hale gelmesi üzerine öğrencilerin eğitim yeri talebini karşılamak için Aydın Adnan Menderes Üniversitesi, Söke Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında, 10 Kasım 2020 tarihinde Rektörlük makamında iş birliği protokolü imzalandı.

Protokol kapsamında, Aydın’da 30 Ekim 2020 tarihinde 6.6 büyüklüğünde meydana gelen deprem sonrasında binası zarar gören Söke Nebahat Alpan İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileri eğitimlerine 2020-2021 Eğitim Yılı tamamlanıncaya kadar ADÜ çatısı altında devam edecek.

Üniversite binasının hâlihazırda aktif olarak kullanıldığını, yeni bölümlerin açılması için Yükseköğretim Kuruluna Üniversite Senatosundan tekliflerin gittiğini ve önümüzdeki yıldan itibaren ilgili binada mimarlık fakültesinin parlak öğrencilerinin öğrenim sürdüğü bir dönem yaşanmasını umduklarını belirten Rektör Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir binayı geçici bir süreyle Söke’li bugünün küçükleri geleceğin üniversiteli misafirleriyle paylaşacak olmaktan mutlu olduklarını ifade etti.

Kapılarımız Her Yaş Grubundan Öğrenciye Açıktır

ADÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, “Üniversitemiz bir devlet üniversitedir, kapılarımız sadece gençlere değil her yaş grubundan öğrenciye sonuna kadar açıktır. Söke’deki okulumuzun durumunu haber alır almaz, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Cumali Öksüz, koordinasyonunda öğrencilerimizin eğitiminin aksamaması adına gerekli çalışmayı başlattık. Üniversitemiz çatısı altında minik öğrencilerimizin eğitimine katkı sağlayacak olmak bizler için oldukça değerli.” dedi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cumali Öksüz, “Eğitimin devamlığını sağlamak adına yürütülen çalışma oldukça önemli. Üniversite olarak öğrencilerin eğitimine devam edebilmesi için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz, bu çocuklar bizim geleceğimiz, bu çocuklar yarın ülkenin geleceğine hizmet edecek çocuklardır. ”dedi.

Geri «
İleri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir