SÖKE TİCARET ODASINDAN ÖDÜL TÖRENİ

  • sokerehber
  • 22 Aralık 2011
  • 0

LEVENT TUNCER-Söke Ticaret Odası tarafından geleneksel hale getirilen, mesleğinde 35 yılı aşmış üyelere ödül töreni gerçekleştirildi.

Söke Ticaret Odası Salonunda gerçekleşen ödül törenine İlçe Kaymakamı Mehmet Demirezer, Söke Garnizon Komutanı Kur. Alb. Hilmi iyilikçi, Söke Belediye Başkan Vekili Afet Er, Söke Belediye Başkan Yardımcısı Levent Tuna, Söke Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Bertan Balçık, Ticaret Odası yönetim, meclis, kadın ve gençlik komisyonu üyeleri ile davetliler katıldı.

Söke Ticaret Odası’nın tarihçesi ile ilgili kısa bir sunum ile başlayan ödül töreninin açılış konuşmasını Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Toyran yaptı.  Türkiye ekonomisinin zor bir süreçten geçtiğini, istatistiklere bakıldığında Türkiye’nin ortalama her 8 yılda bir kriz ile mücadele verdiğini söyleyen Süleyman Toyran; “Krizlerin içinde devlete karşı sorumluluklarını yerine getirmek, işini sürdürebilmek çok zor. Herkesin başaramayacağı bu süreçleri atlatarak iş kollarında başarılı olmuş, 30-40 hatta 50 yıl işini bilfiil devam ettirmiş üyelerimizi takdir etmek gerekir diye düşünüyorum” dedi. Süleyman Toyran, ödül törenine katılan herkese teşekkür etti.

Gerçekleştirilen ödül töreninde konuşma yapan İlçe Kaymakamı Mehmet Demirezer, dünyanın ticaret üzerinde döndüğünü söyledi. Savaşan ülkelerin dahi ticari hayatlarını devam ettirmek zorunda olduklarını belirten Kaymakam Demirezer, dünyada ticareti en iyi yapan ülkelerin bugün en zengin devletler olduğunu söyledi. Türk milletinin tarihi geçmişine bakıldığında göçmen bir millet olmasına rağmen ticari hayata uyum sağlayan, kabiliyetli bir toplum olduğunu dile getiren İlçe Kaymakamı Mehmet Demirezer; Türkiye ekonomisinde ticari kalemlerin Turgut Özal dönemi ile arttığını ve bugün ülkenin ticari kapasitesinin 1 Trilyon dolar civarına geldiğini söyledi. Çalışan insanın ruhen ve bedenen yıpranmadığını, çalışmanın ve üretmenin insanın temel borcu olduğunu belirten Kaymakam Demirezer, “Ne mutlu 35 yıldır bu borcu yerine getiren Sökeli tüccarlarımıza” dedi.

İlçe Kaymakamı Mehmet Demirezer yaptığı konuşmasında, Ticaret Odası’nın ilçede lokomotif görev üstlendiğini ifade ederek; “Geçmişe vefa göstererek böyle bir töreni gerçekleştiren Ticaret Odamızı kutluyor ve teşekkür ediyorum” dedi.

Söke Ticaret Odası tarafından gerçekleştirilen törende ödüllendirilen 35 yılı aşmış üyeler başlarından geçen anılarını paylaşırlarken, keyifli anlar yaşandı. Sökeli iş adamı ve tüccar İsmet Gürsoy, Hamdir Gür, Mahmut Özdericioğlu, Ahmet Erdem, Zeki Semerci, Derman Erol, Hasan Garip, Halil Özşarlak, Taşkın Kocaöner, Hüseyin Gümüş, Alaattin Kazan, Hilmi Ziya Postacı, Muharrem Çakırgöz, Hasan Erden, Hulusi Tanman, Fuat Ersoy, Bahattin Akbulut, Ünal Bozkaya Söke Ticaret Odası tarafından ödüllendirilen isimler oldu. 

Geri «
İleri »

Bir cevap yazın