Söke’de 100 Bin Delice Zeytin Aşılandı

  • sokerehber
  • 13 Nisan 2018
  • Yorumlar Kapalı

SÖKE’DE YABANİ ZEYTİN DELİCELERİNİN AŞILANMASI TÖRENİ YAPILDI

Aydın İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından organize edilen, “Yabani Zeytin Delicelerinin Aşılanması” projesi Söken’nin Karacahayıt Mahallesinde yapılan törenle tanıtıldı.

Törene Aydın Valisi Yavuz Selim KÖŞGER, Adalet ve Kalkınma Partisi Aydın Millet Vekili Mehmet ERDEM, Söke Kaymakamı Tahsin KURTBEYOĞLU, Aydın İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Fuat Fikret AKTAŞ, DSİ Bölge Müdürüne Vekaleten DSİ 221. Şube Müdürü Serkan BAŞTÜRK, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Aydın ÇELİK, İl Jandarma Komutanı, Tarım Kredi Bölge Müdürü, İl ve İlçe Başkanları, İlçe Müdürleri, Söke Ziraat Odası Başkanı, Karacahayıt Mahalle Muhtarı Ahmet ATEŞ, Komşu Mahalle muhtarları ve çok sayıda üretici katıldı.

Törende konuşma yapan İl Müdürü Fuat Fikret AKTAŞ;” Söke ilçemizde Karacahayıt, Avşar, Yeşilköy, Çalıköy ve Nalbantlar mahallelerine yaklaşık 100 bin adet delicenin %70’i aşılandı, Nalbantlar mahallesininde bitmesiyle proje tamamlanmış olacaktır” dedi.

Söke’den sonra Karpuzlu ilçesinde de 40 bin adet delicenin aşılanacağını söyleyen AKTAŞ, toplamda 140 bin adet delice aşılanmış olacak, bu ağaçlardan 3 yıl sonra verim alınmaya başlanacak, 5. yılda ise her ağaçtan 5 lt zeytin yağı elde edileceği ve bununda 10.500.000 tl lik bir gelir sağlayacağını ifade etti.

Geri «
İleri »