Söke’de 22 Bin Öğrenci Karne Aldı

  • sokerehber
  • 19 Ocak 2019
  • Yorumlar Kapalı

Söke İlçe Milli Eğitim Müdürü Şerafettin YAPICI’ nın ilk dönem değerlendirmesi ve tatil mesajı;

2018-2019 eğitim öğretim yılı ilk dönemi 18 Ocak 2019 cuma günü itibariyle tamamlanmış olup eğitim öğretim yılının 2. dönemi 4 Şubat pazartesi günü başlayacaktır.

İlçemizde 22.154 öğrencimizin karne alarak tatile çıktığı ilk dönemin herhangi bir olumsuzluk yaşanmadan başarılı ve huzurlu olarak tamamlanması bizi memnun etmiştir. İlk dönem boyunca ilçemizde eğitim öğretim faaliyetleri yanında Sayın Kaymakamımız Tahsin KURTBEYOGLU öncülüğünde yürüttüğümüz 26 ayrı eğitim projesi ile çocuklarımızın ilgi duydukları alanlarda faydalı bir uğraş içinde olmalarını ve akademik, kültürel ve sportif alanlarda kendilerini geliştirmelerini sağladık.

İkinci dönemde de bu projeler kapsamındaki faaliyetlerimiz artarak devam edecek. Kaymakamlık Ligi adıyla uzun soluklu basketbol ve voleybol müsabakaları ile öğrencilerimiz keyifli bir ikinci dönem yaşayacak. Yarıyıl tatilinde öğrencilerimizin bir yandan dinlenirken diğer taraftan bol bol oyun oynamalarını, kitap okumalarını, büyüklerini ziyaret etmelerini tavsiye ediyoruz.

Oyun tercihlerinde de dijital bağımlılığa yol açan bilgisayar ve tablet oyunları yerine fiziksel aktivite gerektiren sportif oyunlar ile arkadaşlarıyla hoşça vakit geçirebilecekleri akıl ve zeka oyunlarına öncelik vermelerini arzu ediyoruz.

Tüm öğretmenlerimize ve öğrencilerimize sağlıklı huzurlu ve mutlu bir tatil dilerim.
Şerafettin YAPICI

Geri «
İleri »